British Open se blíží. 5 outsiderů, které byste měli sledovat
Je to rok outsiderů. Vždyť třeba fotbalovou Premier League vyhrál odepisovaný Leicester City a na mistrovství Evropy v témže sportu zářila mužstva Islandu a Walesu. Vsadit na podceňovaného se letos vyplácí. Zrodí se překvapení i na nadcházejícím British Open.
Autor: Adam Kotrbatý, 10.07.2016 07:55
Byla by to golfová pohádka o tom, jak amatér, o němž málokdo ve světě slyšel, dobyl jeden z nejprestižnějších turnajů planety. Kdyby Paul Dunne loni nezkolaboval v posledním kole British Open, stal by se legendou.
Irovi se to minulý rok na slavném St. Andrews nepovedlo. Letos budou jeho následovníci, ale také on sám, už jako profesionál, chtít zaskočit svět znovu. Koho se vyplatí během příštího týdne bedlivě sledovat?
Phachara Khongwatmai
Tohle by byl šok rovnající se úspěchu zmíněného Leicesteru nebo irského amatéra. Sedmnáctiletý Thajec už sice má na kontě vyhraný profesionální turnaj, což dokázal jako nejmladší hráč v historii.
Podnik Sing Hua Hin Open, který se hraje v rámci ASIAN PGA Tour, však nepatří mezi nejprestižnější světová klání.
Sázka na Khongwatmaie se tak jeví jako čiré šílenství. Nebo geniální kalkul na cestě k pohádkovému bohatství. Jak chcete. Kurzy se pohybují kolem 1000:1 a vězte, že nejmladšímu vítězi British Open, Tomu Morrisovi, bylo v roce 1868 úplně stejně.
Tommy Fleetwood
Pojďme k reálnějším jménům. Na tohohle vlasatého chlapíka je kurz "jen" 250:1. Na British Open zatím nikdy neprošel cutem. Zkoušel to dvakrát. Co to je hrát na majoru i o víkendu však ví.
Na loňském US Open skončil dělený 27. A už vyhrál i turnaj European Tour. Před třemi lety se radoval v Gleneagles na Johnnie Walker Championship.
Bernd Wiesberger
V 31 letech hrál na British Open celkem třikrát. Žádná sláva to nebyla. Dvakrát skončil v sedmé desítce, jednou neprošel cutem. Prolomí už konečně smůlu velkých turnajů?
Sázkové kanceláře mu "docela věří". Vypsali na něj kurzy kolem 150:1.
Thorbjorn Olesen
Stejná čísla přitom nabízí i na 26letého Dána. Ten má ale na rozdíl od Rakušana podstatně lepší historii. Na British Open byl už jednou v elitní desítce. Před čtyřmi lety skončil dělený devátý. Ještě o tři místa lépe si vedl před třemi roky během Masters. A co letos? Zaútočí na vítězství.
Andy Sullivan
Třicet let už je na světě, pět let hraje golf jako profesionál. Pořádně ale prorazil až loni. Na European Tour vyhrál hned tři turnaje a představil se také v St. Andrews, kde skončil dělený 30.
Nejlepší výsledek na majorech si však připsal letos. Je jím dělené 23. místo z US Open. Pokud byste ho chtěli s ostatními srovnat číselně, kurzy se pohybují kolem 100:1.
Bude pokračovat vzpoura outsiderů, nebo se z výhry v Royal Troon bude radovat nějaké velké jméno? Letošní British Open startuje už 14. července.