A zase ta Ypsilonka. Všudehrálům se líbí nejvíc
Všudehrálové mají ve svých preferencích ohledně kvality českých hřišť celkem jasno. Stejně jako loni i předloni vynesli ve svém hlasování na první místo Ypsilonku, na dalších místech se konaly jen malé přesuny. Druhá je Ostravice, třetí Karlovy Vary. Obě hřiště si oproti loňsku jen vyměnily pozice, to moravské dosáhlo letos na stříbro.
Autor: GolfExtra.cz, 04.12.2017 11:00
Ani další místa nepřinášejí zásadní proměny v pořadí, najdeme na nich Mariánské Lázně, pyšelskou Loretu a Čeladnou. Ovšem na sedmou příčku se vyšvihla novinka: posázavská Panorama Kácov. Ta se tak přiřadila k prestižní desítce, kterou doplňují ještě Dýšina, Casa Serena a Karlštejn. Luxusní Albatross, dějiště turnajů European Tour, je jedenáctý.
Devítijamková hřiště do celkových výsledků na předních místech nezasahují, platilo to i letos. Nejvýše to dotáhly Lipiny, na 34. místo, 39. je Grosshof a 40. Terezín. Tato hřiště tak triumfovala i v kategorii devítek, za nimi jsou pak Štiřín, Ještěd, Podbořánky, Hodkovičky.
Členové Všudehrálů hlasují v celkem čtyřech kategoriích, udělují se body od 1 do 5 (maximum). Kategorie jsou Hra, Zázemí, Příroda a Atmosféra, z počtu udělených bodů v jednotlivých kategoriích se pak sestavuje celkový průměr. Obecně platí, že nejlepší hřiště nemusí v každé z kategorií nutně vyhrávat, ale rozhodně nesmí mít v žádné z nich slabé místo.
Ypsilonka letos opanovala i kategorie Hra a Příroda, tedy design hřiště a estetická kvalita celého areálu.
Zajímavý je výsledek v kategorii Zázemí, kde letos první místo obsadila kácovská Panorama. Zda se, že zdejší snaha zajistit hráčům maximální komfort je oceňována. I to pomohlo Panoramě k celkovému sedmému místu – naopak v kategorii Hra je hřiště na dvacátém místě.
V kategorii Atmosféra, tedy to, jaký pocit mají hráči z areálu a jeho ducha, letos zvítězily Mariánské Lázně; skvěle si vedlo Čertovo Břemeno, které bylo páté a také devítkový Grosshof, v této kategorii sedmý.
Kdybychom všechny čtyři kategorie, v níž všudehrálové hlasují, rozdělili na „racionální“ sekci (Hra a Zázemí) a „emocionální (Příroda a Atmosféra), pak v Racio je vítězem Albatross před Karlovými Vary a Ypsilonkou, naopak v Emocio vyhrává Ypsilonka před Ostravicí a Mariánkami.
Z téměř 150 členů všudehrálského spolku již letos hlasovalo přes 100, tedy skoro 70 procent. Limitem pro hlasování je, aby se pro hřiště vyjádřilo nejméně patnáct hráčů. Tím se minimalizuje fakt, že pár hráčů by mohlo výrazně ovlivnit celkový výsledek.
Průměrný věk Všudehrála je přitom 52 let a průměrný handicap je 18,6. Ve spolku je zastoupeno sedmnáct žen.