10 trendů cestování za golfem, co frčí v roce 2018?
Přestože golfisté po celém světě zrovna nepřibývají, zájem o cestování spojené s golfem neustále stoupá. Vloni to bylo meziročně o dvanáct procent, když se ty nejoblíbenější destinace příliš nemění. Jaké jsou ale hlavní trendy golfového cestování současnosti?
Autor: GolfExtra.cz, 08.03.2018 12:15
Na to dal z části odpověď poslední Mezinárodní veletrh golfové turistiky, který se konal v Cannes. Mezinárodní asociace golfových tour operátorů na něm oslavila 20 let své existence, a kromě rekapitulování doby minulé přišla řeč i na budoucnost.
Ta i v rámci golfového cestování patří technologiím, a to především co se týče virtuálního prostoru. Kdo není (dobře) vidět na internetu, jako by nebyl. Zde vám nabízíme deset hlavních trendů oblasti golfového cestování, které budou platit pro rok 2018.
- Hlavním trendem je neutuchající vývoj a zdokonalování internetových služeb. Od rezervačních systémů, přes stále propracovanější internetové stránky až po ratingové weby. Jinými slovy IT firmy dnes ovládají i zde trendy trhu.
- Co se příliš nemění, je poměr mezi individuálně rezervovanými zájezdy, kterých je jen lehce nad 50 procent, a cestami organizovanými cestovními kancelářemi. Ty využívá především starší generace, která je v golfu ale stále početnější, movitá a časově přizpůsobivá.
- Z Evropy stále nejvíce cestují golfisté z Velké Británie, Irska, Švédska a Německa. Nejčastější cestují skupinky o složení dvou až osmi golfistů.
- Zatímco golfisté z Velké Británie a Švédska preferují čistě golfové zájezdy, Němci, Francouzi a Italové golf připojují k rodinným dovoleným.
- Nejběžnější délka pobytů v jižních slunečných destinacích je od 5 do 7 dnů, za golfem do střední Evropy se jezdí především na prodloužené víkendy.
- Golfisté během pobytu nejčastěji požadují hru na třech různých hřištích.
- Když se golfisté rozhodují, kam vyrazí, je pro ně jedním z nejdůležitějších faktorů snadná dostupnost tee timů.
- Golfisté vyžadují různorodost hřišť, na kterých si chtějí o dovolené zahrát.
- Důležitá v jejich rozhodování je také všeobecná známost hřiště. Ta se proto v posledních letech předhánějí v PR aktivitách, ale i doplňkových sportovních programech. Hřiště, na kterých se konají velké profesionální turnaje, mají výhodu. V Česku z toho těží Albatross díky D+D REAL Czech Masters.
- V posledních letech už ale nejde pouze o golf, co golfisty zajímá a podle čeho se rozhodují. Důležitá je pro ně také kvalita ubytování a jídla v klubovně nebo přilehlých restauracích. I golfové dovolené jsou především zážitkové.
Text připravila Marie Jehličková