Nový rezervační portál TeeTime se rodí v bolestech a za provozu. Hotový má být v dubnu

Na 18. února slibovala společnost TeeTime SE spuštění nového rezervačního portálu. Tak se sice stalo, jenže dříve oblíbená a hojně využívaná aplikace a webové stránky očekávání golfistů nenaplnily. Jak v mobilním, tak i webovém rozhraní toho zatím moc nefunguje, nicméně výkonný ředitel společnosti Michal Šikoš uvedl, že na zlepšení funkcionality portálu se intenzivně pracuje.
Autor: Petr Vlček, 28.02.2025 15:39
Zpočátku měl nový rezervační portál problémy i s tím hlavním, tedy se samotnou rezervací hry. Ta již ale u hřišť, která už spustila svou on-line rezervaci, funguje. Golfistům ale z nové aplikace zmizela veškerá data, jako byly odehrané hry, historie handicapu, oblíbení spoluhráči a další funkce, na které byli zvyklí a které dávaly TeeTime stále výhodu před konkurenčním Týčkem.
Uživatelé aplikace v diskusích na sociálních sítích nebo v App Store dávali najevo své rozladění a nechápali, proč byl spuštěn produkt v tak osekané podobě, více méně stále v testovacím režimu, jak pro GolfExtra připustil výkonný ředitel společnosti TeeTime SE.
"Není dobrý, že je zima, a že aplikaci teď moc nepotřebujeme. Jde o to, že když chci něco nového, lepšího, dám to na trh v době, kdy produkt je na 100% funkční. Pokud to tak není, je to špatná zpráva pro důvěru zákazníka. A tak to zatím je," napsal v diskusi pod příspěvek na Facebooku například uživatel Radek Süss.
"Tak jediné co jsem se z nové apky dozvěděl, je že jsem starý," reaguje na Facebooku uživatel Zdeněk Beránek na fakt, že po přihlášení do nového rezervačního portálu po resetování hesla se jako jediná informace o uživateli ukázal jeho věk, a to ještě v neobratné podobě "56 let starý".
Nová aplikace to schytává i od uživatelů na App Store. "TeeTime se zabil. Zmizely turnaje, statistiky a hlavně kluby. Obávám se, že TeeTime je mrtev. Teď je ve stavu, co bývalo Týčko před rokem a to doslova. I vzhledem. Je tam navěšeno pouhých 28 klubů," napsal například uživatel pod nickem Uhlirci.
Vývojář rezervačního systému připouští, že aplikace je zatím daleko od své finální podoby. V této osekané verzi ji vypustil jen proto, aby umožnili partnerským klubům spustit on-line rezervace. Další funkcionality se tak musí testovat a nasazovat za provozu.
I proto došlo například k tomu, že byla při funkci přidávání spoluhráčů do flightu navzdory GDPR vidět data narození více méně všech členů České golfové federace, tak jak je TeeTime přelil do svého systému z dodané databáze. Tento stav však trval naštěstí jen několik hodin. Jen to však dokumentuje, s jakými problémy se TeeTime při zavádění nového rezervačního systému potýká.
"Poslední dva roky jsme pracovali na systému TeeTime Manager, což je nový odbavovací systém pro golfová hřiště, který nahradil systém TeeTime OPS. Ten hřiště používala posledních 20 let. Systém už to byl hrozně složitý a zastaralý a bylo nadále neudržitelné ho takto provozovat. Nový systém jsme spustili letos v půli ledna," uvedl výkonný ředitel TeeTime SE Michal Šikoš.
"Napřed jsme potřebovali vytvořit tento systém pro hřiště a v návaznosti na to jsme dělali rezervační portál a aplikaci. Portál jsme spustili 18. února večer s tím, že tam se netajíme, že nám tam některé věci nefungují," řekl Šikoš upřímně s tím, že po počátečních problémech se Tee Time podařilo zprovoznit to hlavní, což jsou rezervace startovních časů u hřišť, která už mají otevřené on-line rezervace.
"Systém se stále testuje. Posledních pár dní nám chodí připomínky ať už od uživatelů, hřišť nebo našich interních testerů a všechny je zpracováváme, abychom je opravili v nejkratší možné době," popsal Šikoš aktuální stav.
"V první fázi nám šlo o to, abychom byli schopní hřištím co nejdříve zajistit servis on-line rezervace fíček tak, aby byla schopná fungovat, proto jsme portál zprovoznili v této nejzákladnější kostře. Ale kromě zatím relativně malého Tee Time Marketu tam není nic navíc," vysvětlil Šikoš.
"Všechny ty funkce, na které byli uživatelé zvyklí z předchozí aplikace a portálu, budou nasazeny v průběhu dubna, některé dříve. Jedna z asi 30 funkcionalit, které chceme zprovoznit, jsou hráčská data. Na hlavní sezónu tak plánujeme portál v podobě a s funkcemi, na které byli uživatelé zvyklí, plus přibudou nové funkcionality. Uživatelé mohou každé dva tři týdny očekávat nový release," dodal výkonný ředitel.
TeeTime však v době vývoje nových systémů ubyla mnohá hřiště, která jako své nové partnerské resorty představilo Týčko. Jsou to například Kaskáda, Ostravice, Kořenec Poděbrady, Olomouc, Český Krumlov, Ropice, Slapy, Mladá Boleslav a další. Hra na těchto hřištích ale půjde časem rezervovat i přes TeeTime.
Umožní to přesměrování z Týčka na TeeTime, nad jehož ideální funkcionalitou TeeTime také pracuje. Ostatně stejnou strategii používalo po svém spuštění i Týčko vůči TeeTime.
"Chceme dát našim uživatelům komfort zarezervovat si u nás hru na co největším počtu hřišť. Samozřejmě s tím, že výhody jako jsou věrnostní programy, Tee Coiny, Golfové stezky a podobně jsou tu jenom pro naše partnerská hřiště," řekl k tomu Šikoš.
"Od některých hřišť, se kterými jednáme, už máme signály, že čekají na to, jak se naše nové systémy osvědčí. A pak by byla otevřená diskusi, za jakých podmínek by se k nám vrátila," dodal výkonný ředitel.