Jakubčík dál sní svůj sen. Už potkal Schefflera nebo DJe, chce proti nim hrát

Filip Jakubčík

Momentálně patří mezi největší náctileté naděje českého golfu. Filip Jakubčík to opět potvrdil v minulém týdnu, kdy byl nejlepším Čechem během Kaskáda Golf Challenge. Stále je přitom vlastně na začátku své cesty, nyní ho čekají další kroky.

Na Kaskádě si zahrál turnaj Challenge Tour znovu pod třech letech. V roce 2019 ještě jako patnáctiletý klučina neprošel po kolech za 73 a 77 cutem, letos už to ale zvládl. A nejen to. Po nedělním finálovém kole byl dokonce nejlepším z českých hráčů, kterých bylo ve startovním poli šestnáct.

"Byl to úžasný turnaj. Mým cílem bylo dát cut, což se mi jen tak tak povedlo. O víkendu jsem se navíc ještě posunul trochu výše, což je super," řekl ke svému dělenému 31. místu. "Výsledek je pro mě další motivací do práce. Je to úžasné, přiznám se, že jsem to nečekal," dodal.

"Nejvíce mi to dalo, že jsem zjistil, kam jsem se posunul za poslední tři roky od mého posledního startu na Challenge Tour. Řekl bych, že jsem se především zlepšil po mentální stránce. Herně samozřejmě také, celkově si přijdu blíž těm hráčům, co tady hrají. Tehdy mi to přišlo opravdu vzdálené," vzpomíná na své dojmy ze své premiéry na okruhu.

Od té doby se toho v jeho životě udála spousta. Vyhrál třeba German Boys, nebo turnaj v Mexiku. Loni se pak stal během Večera českého golfu dokonce nejlepším českým amatérem roku.

S rokem 2022 ale dlouho příliš spokojený nebyl.

"Letošní rok pro mě v Americe nezačal úplně nejlépe, ale léto v Česku pro mě na Kaskádě začalo skvěle. V zámoří se mi zkraje roku moc nedařilo, ale už na posledním turnaji tři týdny před mým návratem domů to bylo super. Dařilo se mi a přišlo mi, že už jsem v letním módu připravený na turnaje," popisuje své poslední měsíce.

Během nich také uzavřel své studium na Monteverde Academy, kde dva roky studoval v rámci svého golfového programu na Bishops Gate. Nyní už se chystá na univerzitu, když se navzájem vybrali s University od Arizona.

"Určitě to nějaká změna bude. V Česku jsem byl zvyklý hrát týmově, tam navíc bude týmová kvalifikace o to, kdo pak bude hrát na turnajích. Teď mi to moc smysl nedává, ale až to poznám, tak to asi pochopím," přemýšlí o dalších letech svého studijně golfového života.

Ten bude i v dalších letech probíhat v zámoří, kde máte šanci narazit na esa světového golfu. Podařilo se to už také Filipovi: "V Americe jsem se už jednou potkal na puttingu s Dustinem Johnsonem a před třemi měsíci se Scottiem Schefflerem na jednom turnaji, který on před pár lety vyhrál a byl na něj pozván jako host."

"Zezačátku jsem vždy nervózní byl, ale člověk velmi rychle pozná, že to jsou úplně normlání lidi. V televizi je vidíme soustředěné při hře, uzavřené, třeba zrovna Dustin, ale v reálu jsou super," popisuje své dojmy ze setkání s golfovými superstars.

Nyní ho ale čeká léto doma, na českých a evropských hřištích.

"Moc se těším na mistrovství Evropy. Bude to pro mě zase něco nového. Zatím jsem jezdil do 18 let, ale teď to bude amatérské bez omezení věku, což bude úplně něco jiného," přemýšlí o tom, co ho o prázdninách čeká.

Se současnými výkony určitě zabojuje i místo ve výběru na mistrovství světa, na D+D REAL Czech Masters na Albatrossu se ale nejspíše nepodívá. Do Ameriky má totiž letět už v polovině srpna. "Uvidíme, malá šance tam možná je, ala zatím nevím," nechce předbíhat.

Všechno jsou to přitom postupné kroky k tomu, aby si splnil jednou svou dlouhodobý sen. Aby hráče jako Johnson, Scheffler a další pouze nepotkával, ale aby proti nim hrál na turnajích.

"Strašně moc bych to chtěl a dělám pro to všechno. Jestli to ale vyjde, to netušíme nikdo. Momentálně ale pro to dělám všechno," uzavírá stále ještě 18letý Filip Jakubčík. 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení