Rána pro PGA Tour. Do LIV Golf odchází i Koepka a Ancer

Brooks Koepka

PGA Tour dostala další tvrdý direkt. Přestup do nové konkureční série LIV Golf ohlásili další hráči. A ne ledajací. Vítěz čtyř majorů Brooks Koepka a Abraham Ancer. Oba budou hrát už na příštím podniku LIV Golf, který startuje 30. června v Pumpkin Ridge v Portlandu.

Ta zpráva byla pro vedení PGA Tour hodně velkým šokem. Koepka, který byl 47 týdnů světovou jedničkou a aktuálně je na 19. místě světového pořadí, byl zpočátku vůči nové sérii podporované saúdskoarabskými investory hodně kritický. Ale evidentně změnil názor.

Nejprve se odhlásil z nadcházejícího turnaje PGA Tour Travelers Championship a poté oficiálně potvrdil svůj „přestup“ k LIV Golf.

"Ani v nejmenším nelze podcenit dopad Brookse Koepky na golf v posledních pěti letech. Nese v sobě mistrovský rodokmen a rekordní úspěchy a řadí se mezi nejelitnější hráče světa," potvrdil šéf LIV Golf Greg Norman.

Koepka je tak po Dustinu Johnsonovi, Philu Mickelsonovi, Patricku Reedovi, Brysonu DeChambeauovi, Sergio Garciovi dalším velkým jménem na seznamu hráčů, kteří se rozhodli hrát turnaje nové série i za cenu toho, že si tak zavřeli cestu na PGA Tour.

Koepka se stal v roce 2019 prvním hráčem golfové historie, který dokázal dvakrát za sebou obhájit dva různé tituly na majorech. Nejprve v letech 2017 a 2018 na US Open a poté v letech 2018 a 2019 na PGA Championship. Na LIV Golf si zahraje i se svým bratrem Chasem, který hrál už na úvodním podniku v Londýně.

Ještě minulý týden před začátkem US Open přitom Koepka kritizoval novináře za to, že místo o US Open hovoří a kladou otázky jen na LIV Golf. "Jsem tady na US Open a jsem připravený tady hrát a vy otázkami na LIV Golf házíte na US Open černý mrak. Nevím, proč to děláte," reagoval tehdy Koepka na dotazy na novou sérii. Na US Open nakonec skončil na 55. místě.

Není ale sám, kdo čerstvě ukázal záda PGA Tour. Druhým přírůstkem a také nadmíru atraktivním je Abraham Ancer, který má dvojí občanství, mexické a americké. Hraje ale pod vlajkou Mexika.

"Abraham Ancer potvrdil pozici vycházející hvězdy a během krátké doby se zabydlel mezi nejlepšími hráči světa. Abrahamůb globální dosah a síla v Mexiku a Latinské Americe z něj dělá skvělou partii pro LIV Golf i proto, že jsem se zavázali dělat vše pro růst golfu v celosvětovém měřítku," okomentoval Greg Norman příchod další hvězdy.

Ancer je aktuálně na 20. pozici ve světovém žebříčku. Na PGA Tour dosud vyhrál jen jednou – na turnaji WGC-FedEx St. Jude Invitational v srpnu v Memphisu. Blýskl se i v Presidents Cupu v roce 2019 v Melbourne, kde přispěl mezinárodnímu týmu na konto třemi výhrami a jednou remízou, když prohrál pouze jednou, a to singl s Tigerem Woodsem.

Oba, Koepka i Ancer jsou pochopitelně i ve startovní listině druhého podniku LIV Golf, který se hraje příští týden v Portlandu. A nechybí v ní ani další hvězdní hráči.

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení