Czech Ladies Open opět v Berouně, také s českými hvězdami

Czech Ladies Open

I s největšími hvězdami českého ženského golfu ve startovní listině odstartuje v pátek třetí ročník Tipsport Czech Ladies Open, na kterém se představí celkem 16 domácích hráček. Mezi nimi i profesionálky Klára Spilková, Sára Kousková, Tereza Melecká nebo Kristýna Napoleaová. A chybět nebudou ani amatérky.

"Jsme rádi, že jsme součástí světového golfového okruhu, který se odehrává na pěti kontinentech, a také nás těší, že se postavení nejdůležitějšího českého turnaje žen stále zlepšuje. Rovněž poprvé se přímo do turnaje mezi 132 hráček dostaly na své tour karty čtyři Češky," řekl na předturnajovém setkání s médii promotér akce Luboš Koželuh.

Loni prošly cutem na turnaji v Berouně čtyři české hráčky, letos si jich na nedělní finálové kolo bude brousit hole více. Z amatérek se dávají největší šance Denise Vodičkové. Hrát se bude celkem o 200 000 eur, vstupné na turnaj je zdarma, stejně tak parkování v areálu. 

"Náš těší, že město Beroun vzalo za svou nejen tuto velkou sportovní akci, ale také nový název klubu, reflektující královský status města. Změna je to vlastně jediná, jinak si hřiště drží osvědčenou podobu a stav přípravy na nejvýznamnější turnaj roku," uvedl Vojtěch Matějček, prezident Royal Golf Clubu Beroun.

Místní hřiště se zamlouvá také turnjovému řediteli Joao Pintovi: "Každým rokem je hřiště lepší a lepší. V minulých dvou letech tu padaly zajímavé nízké výsledky, ale myslím, že letos se půjde cestou větší náročnosti."

"Už jsme pro fanoušky vypsali hlavní turnajové sázky a budeme postupně přidávat další, včetně duelů. Tipsport TV odvysílá zhruba dvanáctihodinové bloky a jako nový sponzor Sáry Kouskové se také zapojí do charitativní dražby jejích obrazů," řekl ředitel komunikace sázkové kanceláře Václav Sochor. Top favoritkou je Švédka Johanna Gustavsson s kurzem 8:1, z domácích Tipsport nejvíc věří Kláře Spilkové (20:1), která hraje v Berouně po dvou letech.

"Těším se na návrat nejen sem, ale vůbec na Ladies European Tour, kterou jsem hrála osm let," řekla mimo jiné Klára Spilková po čtyřech letech zkušeností z amerických tour. Nová očekávání má od sebe Kristýna Napoleaová, která loni v Berouně poprvé prošla cutem na LET, ale letos už skončila třeba druhá na Saudi Ladies International.

"Cítím energii po minulém týdnu, kdy jsem hrála Aramco Team Series v Londýně," nemůže se dočkat startu česká dvojka. Pro Sáru Kouskovou to bude první profesionální start na LET, v Berouně byla loni v TOP 20 ještě jako amatérka. "Formálně je to velký přestup, ale doufám, že golf zůstane stejně dobrý," řekla nedávno druhá hráčka turnaje LETAS ze Zbraslavi.

České hráčky pro turnaj v Berouně

Eva Koželuhová, Tereza Koželuhová, Kateřina Vlašínová, Sára Kousková, Jana Melichová (am.), Patricie Macková (am.), Denisa Vodičková (am.), Lucie Hinnerová, Barbora Bujáková (am.), Agáta Vahalová (am.), Miriam Barcalová (am.), Gabriela Roberta Vítů (am.), Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká, Šideri Váňová, Klára Spilková.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení