Z osmi Čechů na Pro Golf Tour v Polsku začal nejlépe Kořínek

Aleš Kořínek

Po téměř dvouměsíční pauze se opět rozjela třetiligová série Pro Golf Tour a to turnajem Gradi Polish Open v Polsku. Turnaj s tradičně silným českým obsazením rozehrálo ve středu hned osm českých profesionálů, z nichž nejlépe se dařilo Aleši Kořínkovi, který po 1. kole zaostal ránu za TOP 10.

Kořínek zahrál na úvod 67 ran, což při paru 70 znamená skóre -3, které ho řadí na dělené 13. místo. Začal už ráno v 7:50, ale z počátku se mu nevedlo. Na dvojce zahrál bogey a na čtyřce dabláče. To však bylo co se týče chyb z jeho strany v 1. kole všechno.

Na šestce zahrál své první birdie a na druhé devítce to pak Kořínek rozbalil naplno, když zapsal birdie na jamce č. 10, 11, 13, 15 a 17. Do dalšího průběhu turnaje tak může jít velmi dobře naladěn.

Ze 150 startujících projde cutem pouhých 40 hráčů včetně dělených míst bez započítání amatérů a nad jeho hranicí jsou po první osmnáctce ještě další tři Češi.

A to Matyáš Zapletal, který zahrál jen o ránu více než Kořínek a se skóre -2 mu patří umístění ve třetí desítce. Se skóre -1 jsou pak ve čtvrté desítce ještě Michal Pospíšil a Štěpán Daněk.

Se ztrátou jedné rány na cut pak půjde do 2. kola Jan Cafourek, který letos jede plnou sezónu Pro Golf Tour na celkové umístění s ambicí být na konci sezóny v TOP 5 Order of Merit. Právě takové umístění zajistí postup na Challenge Tour.

Cafourek se po odehrání dosavadních všech šesti letošních turnajů PGT nachází právě na 5. místě, když si zatím zásadní porci bodů připsal v dubnu vítězstvím v Egyptě.

Kromě toho ale také třikrát neprošel cutem, čehož by se v Polsku rád vyvaroval. K tomu ale bude ve čtvrtek potřebovat zlepšení.

Čtyři rány na cut ztrácí po 1. kole Tadeáš Sedláček (+3, T94), za ním je pak Jiří Vik (+4, T106) a Tomáš Bystřický (+6, T122).

Ve vedení o jednu ránu je Němec Michael Hirmer, který zahrál v 1. kole 63 ran (-7).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení