Nová slovenská jednička? Teťák při premiéře mezi profíky zazářil

Tadeáš Teťák

Slovenský golf má podle všeho novou hvězdu. Hned při svém prvním profesionálním startu se totiž Tadeáš Teťák v minulém týdnu blýsknul děleným 21. místem na Kaskáda Golf Challenge a byl díky tomu nejlepším "federálním" hráčem na turnaji Challenge Tour u Brna.

Teťák k profesionálům přestoupil teprve před turnajem, jako nováček ale rozhodně nevypadal. Spíše naopak. Příliš nechyboval, dokázal skórovat a po kolech za 70, 67, 73 a 67 ran z toho bylo se skóre -7 dělené 21. místo.

"Jsem spokojený. Třetí den mi sice nevyšel, i když byly podle mě nejlehčí podmínky za všechny čtyři dny, ale jinak to bylo dobré," pochvaloval si 22letý Slovák na terase klubovny na Kaskádě, kde si došel pro svůj první golfový šek v životě.

Byl na 2639 eur, v přepočtu tedy zhruba 65 000 korun. Slušný začátek profesionální kariéry u hráče ze země, která na svou první velkou golfovou hvězdu stále čeká. Nyní může opět doufat, že ji konečně našla.

"Po přechodu k profíkům je mým prvním cílem dávat cuty, ale osobně mám vyšší cíle, které si nechávám pro sebe. S tímto startem profi kariéry jsem ale spokojený," usmál se jinak spíše vážný golfista.

Ten letos ukončil studia na University of Central Florida v Orlandu a řešil, co dál. V amatérském golfu už se dál neviděl, tak přestoupil k PRO.

A jak vzpomíná na zámoří? "Hrát tam ty turnaje proti velmi dobrým hráčům na skvělých hřištích byla velmi dobrá zkušenost, ale kdyby mi bylo znovu 18 let a věděl bych, co všechno mě čeká, tak nevím, jestli bych se znovu do Ameriky vydal," říká otevřeně člen golfového klubu Sedin.

Tadeáš Teťák (foto: Ladislav Adámek)

Dělené 21. místo z Kaskády přitom není jeho nejlepším umístěním na Challenge Tour v kariéře. Už loni si totiž na okruhu připsal tři starty, když to ani jedno nebylo vůbec špatné. Dvakrát mu ještě jako amatérovi chybělo na cut pár ran, v Adamstalu pak obsadil se skóre -12 dělenou 11. příčku!

Díky pozvánkám ho čekají další starty na Challenge Tour i letos a dokonce si opět zahraje také D+D REAL Czech Masters. Na tom také startoval už loni a po kolech za 73 a 74 ran mu na cut chyběly jen tři rány.

"Cílem je dostat se na Challenge Tour. Hlavně ale musím hrát konsistentní golf a uvidíme, jestli to bude stačit, nebo ne. Když ne, tak alespoň budu vědět, co musím zlepšovat," říká pragmaticky.

A co Tadeáš Teťák dělá, když není na golfu? "Kromě golfu, cvičení a rehabilitací prakticky nic. Rád chodím se psem do lesa, ale jinak je to hlavně golf. Jako malý jsem plaval, ale když jsem poprvé odešel v roce 2008 do Ameriky, tak jsem s tím přestal a od té doby mám jenom golf."

Pro slovenský golf jedině dobře.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení