Šimon Zach má za cíl Challenge Tour, těší se na Czech Masters

Šimon Zach

V minulém týdnu měl Šimon Zach skvěle rozehraný turnaj Challenge Tour na Kaskádě, nakonec se ale musel spokojit s umístěním ve čtvrté desítce. A spokojený po jeho dohrání skutečně byl. Pro českého profíka se jednalo po delší době úspěšný turnaj na evropské scéně a věří, že ho nakopne v dalším proběhu sezony.

Zach po povedené přípravě ve Španělsku neprožíval ideální vstup do nové sezony. Pak ale přišel červen a jeho dvoutýdenní návštěva Brna, když nejprve skončil třetí na domácím šampionátu ve hře na rány na Slavkově a poté prožil povedený turnaj na Kaskáda Golf Challenge.

"Věděl jsem, že když budu hrát dobře, tak můžu být v desítce. Musím dělat méně chyb a vylepšit puttování, aby bylo jistější. Ve čtvrtek a pátek to bylo na greenech super, ale o víkendu... Některé putty mi tam sice spadly, ale úplně jsem se při nich necítil. Na greenech je co zlepšovat, ale jinak jsem se svou hrou spokojený," zhodnotil Zach týden na Kaskádě.

Po pátečním druhém kole byl dvě rány od elitní desítky na děleném 16. místě. O víkendu už ale na dvě kola pod par nenavázal, vždy si o ránu pohoršil. Nejprve klidnějším kolem, ale bez birdie, a v neděli sice s více berdíky, ale i více chybami.

"Začal jsem dobře, ale pak začalo foukat a já navíc udělal pár chyb. Na druhé devítce jsem se už držel, celkově to bylo slušné, ale po tom začátku to mohlo dopadnou lépe," okomentoval finálovou rundu za 72 ran (+1).

Na Kaskádě mu podle všeho vyhovují úvodní jamky devítky Kamenná. Na jedničce zahrál birdie v každém kole, ve druhém si na prvních sedmi jamkách připsal pět berdíků a celkově jich na této sérii jamek zahrál během čtyř dní dvanáct. Na zbylých jamkách dohromady jen pět.

"Prvních pár jamek mi vyhovuje. Do té pětky šestky to jde. Tam se cítím dobře, pak ale člověk vyjde na osmičku, hraje proti větru a tam se to vždy zlomí, Už mi to na dalších jamkách tak nejde," ví moc dobře Zach.

O víkendu si od sedmé jamky dál připsal dohromady ve dvou kolech jediné birdie oproti šesti bogey. Ve druhém, jinak skvělém kole, zahrál na devítce dabláče. Druhou devítku zahrál celkově za +1.

Z celkového pohledu byla ale se svým výkonem na Kaskádě spokojený: "Je to po docela dlouhé době pěkný výsledek. Byl to týden, od kterého se můžu odrazit a na kterém můžu stavět."

Nyní ho čeká týden volno, po kterém vyrazí na další akci Challenge Tour do Itálie. Bude to pro něho letošní čtvrtý start na okruhu.

"Můj hlavní cíl je dostat se na Challenge Tour pro příští rok. Buď to zvládnout skrze starty, kterých mám devět jistých přes pozvánky, nebo si to uhrát skrze Q-School na konci roku. Mým cílem je mít pro příští rok plnou kartu na Challenge Tour," říká jasně Zach.

Jinou cestu prý zatím volit nehodlá: "Na Pro Golf Tour jsem hrál jeden turnaj. Moc se mi nelíbí jejich organizace, navíc je to docela drahé. Startovné je tam 250 eur, tady na Challenge Tour 60 liber. A když tady člověk projde cutem, může si uhrát nějaké peníze. Tam ale musí skončit mezi nejlepšími třemi, maximálně pěti."

Vedle Challenge Tour si zahraje ještě několik dalších domácích turnajů, které se mu vejdou do kalendáře. A pak samozřejmě také D+D REAL Czech Masters, které se bude hrát letos od 18. do 21. srpna na Albatrossu.

"Na tom turnaji je skvělé, že přijdou i diváci, dorazí rodina. Je to super turnaj, skvělá organizace a beru to jako prostředí, do kterého bych se chtěl dostat a hrát tam každý týden," zasní se Zach.

 I proto potřebuje co možná nejdříve udělat další potřebný krok.

Získat plnou kartu na Challenge Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení