Liesera ničí nevynucené chyby i bolest ruky. Maká ale jako nikdy

Ondřej Lieser

Pocovidový golfový rok 2022 si Ondřej Lieser rozhodně představoval jinak. Zatím jen tři cuty na DP World Tour, k tomu aktuální zdravotní problémy... Nejlepší český profesionál neprožívá ideální období, ale stále věří, že se mu dřina, kterou do golfu dává, vyplatí.

Poslední golfové klopýtnutí zaznamenal v tomto týdnu na Kaskádě, kde neprošel cutem na turnaji Challenge Tour. Po kolech za 74 a 73 ran skončil se skóre +5 šest ran od víkendových bojů.

"Ve čtvrtek to byly tři špatné rány, které mě stály pět ran," pokrčil rameny při svém hodnocení turnaje a pokračoval: "V pátek to byly zase nevynucené chyby. Jak v tenise. Na jedné jamce to byl trojputt z ničeho, na další nesmyslné železo někam do pryč a jinde drive, že už ten míček nikdy nikdo nenajde. Od všeho trochu."

K tomu ho úplně nedržel ani putter, na který jinak v posledních měsících nedal dopustit. Paradoxně se mu na Kaskáda Golf Challenge puttoval lépe z kopce, než do kopce.

"Nedal jsem za oba dva dny snad jediný putt do kopce, i když to byl metrák. Do kopce to prostě nešlo, z kopce jo, jenže já byl pořád do kopce," usmál se trochu odevzdaně. Na první pohled je vidět, že ho současný stav trápí. Ale stejně tak je patrné, že sám neví, co s tím.

"Nepamatuji si, že bych někdy makal tak, jako teď. Čekám, že se to někdy zlomí. Největší problém mám momentálně s tím, vyvarovat se zbytečných chyb. Pak dávám až příliš velký tlak na putter, ale nemůžeš dát všechno," hodnotí své aktuální trápení na hřišti.

To podle něho nejlépe dokládá turnaj Porsche European Open ze začátku června, kdy na DP World Tour neprošel cutem: "Po dvou kolech jsem byl sice desátý v ranách získaných ranami do greenu. Ale přitom všechny moje chyby byly právě těmito ranami. Já z deseti ran do greenu zahraji osm vynikajících a dám z toho tři birdie. Ale pak zahraji dvě, které mě stojí čtyři rány. A jsem po těch deseti jamkách plus jedna."

Ondřej Lieser během Kaskáda Golf Challenge (foto: Ladislav Adámek)

A pak jsou zde zdravotní problémy, které se Lieserovi v posledních letech také nevyhýbají. Ať už jde o další bezpříznakový pozitivní test na covid, který ovlivnil jeho vstup do sezony, když mu zabránil ve startu na turnajích Challenge Tour v Jižní Africe, tak problémy s levým zápěstím, které si poranil v dubnu při pádu během turnaje DP World Tour ve Španělsku. 

"Covid ovlivnil začátek mé sezony a přípravu, když jsem pak naskočil do turnaje v Keni poté, co jsem nebyl čtyři měsíce na pořádném turnaji. Trochu se to s vámi pak vleče, ale turnajů letos ještě bude dost," věří v lepší golfové zítřky. Nejbližší turnaj ale vynechá.

Jak informoval v sobotu na sociálních sítích, kvůli poraněnému zápěstí nebude čekat na čekačce pro německé BMW International Open.

"Mrzí mě to, ale bolest ruky, která od zranění nejen přetrvává, ale bohužel se i stupňuje, mě limituje natolik, že nemohu plně hrát a nejsem schopen lepších výsledků. Nicméně aktivně to řeším," vzkázal Lieser s tím, že v Brně navštívil SurGal Clinic.

Čekají ho pak i další návštěvy lékařů: "Budu absolvovat ještě několik vyšetření, ale jsem na dobré cestě zjistit, co přesně s rukou mám. Následně budeme pracovat na odstranění těchto potíží. Udělám maximum, abych byl brzo schopen hrát naplno. Při každém turnaji jsem doufal, že to nějak půjde, ale jak je vidět, nešlo."

Momentálně jsem nucen vynechat turnaj v Německu, ale rád bych, kdyby vynechaných turnajů bylo co nejméně. Pokud to jen trochu půjde, hodlám to zkoušet a bojovat. Samozřejmě po dohodě s lékařem," dodal Lieser ke svým momentálním problémům.

Ty mu alespoň pomáhá překonat domácí pohoda: "Doma všechno super. Malá roste, dělá radost. A to všechny holky. Nejstarší Vaneska odmaturovala, takže doma je velká spokojenost se vším."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení