Na US Open to byl boj o přežití. Kdo před finále žije?

Jon Rahm

Třetí kolo na US Open bylo pro hráče skutečnou zkouškou odolnosti a trpělivost. Pod par se jich dostalo jen sedm, mezi kterými byli i lídři před finále Matt Fitzpatrick a Will Zalatoris (-4). V těsném závěsu za nimi jsou mimo jiné Jon Rahm, Scottie Scheffler nebo Rory McIlroy.

Některé další ale hřiště v Brookline pořádně pokousalo. Třeba lídra po druhém kole Collina Morikawu, který poztrácel sedm ran a s celkovým skóre +2 klesl na dělené sedmnácté místo.

Bez újmy nezůstal ani zmíněný McIlroy, který však dokázal minimalizovat ztráty na pouhé tři rán a na děleném sedmém místě ztrácí na vedoucí duo jen tři rány. A má šanci ukončit osmileté čekání na další major.

I díky tomu, že přestože mu tam nepadaly v sobotu putty do birdie, naopak dokázal zachraňovat delšímu putty pary.

"Není to tak, že bych dříve nebyl schopný hrát dobrý golf ve špatných podmínkách, ale v podobných situacích se zatnu trochu více. Myslím, že jsem se vždy snažil dívat na věci pozitivně. V golfu musíte být věčným optimistou," řekl před finále McIlroy.

Jeho slova platí všeobecně, ale na US Open, nejtěžším testu ve světě golfu, o to více. Kdo se nechá semlít špatnými ranami, odejde s výpraskem. Nebo s výraznějšími škodami ve skórkartě.

Třeba první hráč světa Scottie Scheffler trefil ve třetím kole na osmičce hole out eagle, čímž se dostal se skóre -6 do vedení o dvě rány. Samé úsměvy vystřídal zmar v úvodu druhé devítky, kde během čtyř jamek přišel o pět ran. Až berdíkem v závěru se posunul alespoň na celkově -2 a dělené čtvrté místo. A je stále ve hře.

Nejlépe se s těžkými podmínkami způsobenými především silnějším větrem vypořádali Fitzpatrick se Zalatorisem. První jako by měl patent na hru v těžkých podmínkách, druhý na majorech. Nyní mohou oba snít o svém prvním vítězství na akcích velké čtyřky.

"Věděl jsem, že to bude těžké. Netušil jsem, že ale až tak," povzdechl si Joel Dahmen, další z lídrů po druhém kole, který si v sobotu pohoršil o čtyři rány a dělí s McIlroyem a Samem Burnsem sedmé místo.

Nic lehkého určitě na hráče nečeká ani v nedělní finálové rundě. Opět ji můžete sledovat v přímém přenosu exkluzivně na Golf Channelu.

Průběžné pořadí turnaje naleztnete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení