12letý Klein na Challenge Tour koketoval s cutem. Je to další motivace, říká

Louis Klein

Louis Klein se ve svých 12 letech zapsal v tomto týdnu do historie Challenge Tour, když ji historicky nehrál nikdo mladší. A zapsal se báječně. Na Kaskádě udivoval všechny svým rychlým a klidným golfem a ještě dvě jamky před koncem byl ve hře o cut!

Když v pátek zahrál na předposlední sedmnáctce svou ránu do greenu na tři metry k jamce, jenom to mezi přítomnými diváky zahučelo. Byla to velká šance na birdie, které by Louise přiblížilo před závěrečnou osmnáctou k hranici cutu na jedinou ránu!

Pak ale možná i jeho dohnala tíha okamžiku.

Svůj putt minul a už na greenu byla patrná v tu chvíli momentální frustrace. Když pak po nepovedeném drivu do bunkeru trefil na poslední jamce dvakrát vodu, bylo jeho do té chvíle úžasné skóre lehce poničeno.

Vždyť do té doby šel své druhé kolo za Kaskáda Golf Challenge za mínus dva. Takto musel zkousnout 72 ran (+1) a po prvním kole za 74 ran (+3) celkový výsledek +4. Bylo vidět, jak moc ho pokažený závěr mrzí.

"Byla to škola. Druhou ránu jsem měl hrát jinak, bylo to trochu hektické," soukal ze sebe po podepsání skórkarty obrovský talent českého golfu, který rozhodně dokázal, že divoká karta pro něho nebyla žádným úletem.

I když to tak v tu chvíli nevypadalo, turnaj si užil. "Bylo to super. Bylo tam pár chyb, ale vždy by to mohlo být lepší. V prvním kole jsem udělal hodně chyb a měl jsem docela štěstí. Ve druhém jsem měl naopak trochu smůlu, ale celkově to bylo dobré," zhodnotil celý turnaj ze svého pohledu.

"Hrál jsem si svoji hru. Věci okolo sebe jsem moc nevnímal, bral jsem to jako další turnaj, který sice byl o trochu větší, ale pořád to je jenom golf," prozradil Louis, že se velikostí akce nenechal ovlivnit.

Na jeho hře to přitom bylo znát, hrál prostě skvěle. A to i přesto, že se ve svých 12 letech musel vypořádat se 6449 metry těžké golfové zkoušky. "Délka hřiště byla v pohodě. Na některých jamkách jsem jen musel vzít trochu delší hůl," řekl k setupu Kaskády.

Louis Klein se svým kedíkem Dannym Wildem (foto: Ladislav Adámek)

"Je to pro mě další motivace. Mohl jsem se porovnat s nejlepšími profíky a vím, na čem mám pracovat," dodal nejmladší hráč historie Challenge Tour. A na čem musí podle vlastního zjištění máknout? "Na hlavě. Být více v klidu a přemýšlet, kam to hrát."

Nyní si dá dva týdny pauzu od soutěžního golfu, a pak ho čeká týmový turnaj do 18 let v jeho domovském německém St Leon-Rot. A pak samozřejmě také konec školního roku.

"Mám super třídního, který mě ve škole omlouvá, takže si mohu zahrát podobné turnaje," vyčaruje alespoň na chvíli úsměv na své tváři. Spolužáci ale prý jeho výkony a výsledky neřeší: "To ne, sport příliš nesledují."

Kaskáda ukázala, že dělají velkou chybu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení