Hvězdy jsou na US Open na špici, Hovland prožil neuvěřitelný kolaps

Rory McIlroy

Collin Morikawa dělí první místo, Jon Rahm s Rorym McIlroyem třetí a světová jednička Scottie Scheffler osmé. Lepší pozvánku na víkendové boje na letošním US Open si snad ani nemůžeme přát.

McIlroy se přitom v úvodu svého druhého kola trápil. Hned na trojce zahrál dabláče a ještě po jedenácti jamkách byl dvě nad. Pak ale zahrál tři birdie (12, 14, 17) a vrátil se zpět na špici leaderboardu.

"Věděl jsem, že ještě budu mít šance, tak jsem nepanikařil. Neudělal jsem nic hloupého, na nic jsem netlačil. Byl jsem za tu trpělivost odměněn velmi dobrou durhou devítkou," pochvaloval si McIlroy po dohrání.

Po vítězství v minulém týdnu má v tomto opět šanci ukončit své dlouhé čekání na další major titul. "Mám pocit, že se musím nastavit tak, jako bych chtěl vyhrát opět svůj první. Je to osm let, co jsem vyhrál poslední major. A opravdu bych si chtěl zase na jeden sáhnout," nezastírá Rory.

V Bostonu to ale o víkendu rozhodně jednoduché mít nebude. Na špici jsou kromě hladových a talentovaných mladíků také ostřílení borci, kteří už svůj major také mají. US Open slibuje krásnou bitvu.

Zasáhnout do ní chce také 25letý Morikawa, který se skóre -5 dělí vedení s Joelem Dahmenem. Pokud by se mu to podařilo, byl by už "pouze" Masters od kariérního Grand Slamu. V roce 2020 totiž vyhrál PGA Championship a loni The Open. Nyní sahá po trofeji za US Open.

"Nikdy jsem na to (Grand Slam) ani nepomyslel. Chci pouze vyhrávat golfové turnaje, majory a soupeřit s těmi nejlepšími na světě. Mám to štěstí, že to mohu dělat," přiznal Morikawa, který útočí na své třetí major vítězství při svém teprve jedenáctém startu na turnajích velké čtyřky.

Už třetí kolo, které bude opět exkluzivně vysílat Golf Channel, napoví, kdo se velkému triumfu přiblíží, a kdo se mu vzdálí.

Kdo už ale šanci nemá, je Viktor Hovland, přestože ještě v polovině svého druhého kola byl v TOP 10 a atakoval nejvyšší příčky. Jenže pak přišel neuvěřitelný kolaps, na závěrečných jedenácti jamkách zahrál devět bogey a ze skóre -2 si pohoršil na +7. Cutem proto neprošel o tři rány.

Ze hry už jsou mimo jiné také Sergio Garcia, Phil Mickelson, Tony Finau, Kevin Na, Cameron Smith nebo Tommy Fleetwood.

Průběžné pořadí turnaje naleznte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení