Léčba Brnem. Po dlouhé době se na hřišti cítím skvěle, říká Zach

Šimon Zach

Šimon Zach neprožíval sezonu podle představ. Pak ale v červnu vyrazil do Brna a zase ho to na hřišti baví. V tomto týdnu to potvrzuje na Kaskádě, kde si připsal svůj čtvrtý cut na Challenge Tour a před víkendem dokonce atakuje elitní desítku.

Zach své první kolo na Kaskáda Golf Challenge ve čtvrtek kvůli bouřce nedohrál. Stihl třináct jamek, po kterých byl dvě rány pod parem. Na hřiště se tak musel vrátit v pátek brzy ráno, aby svou úvodní rundu nejprve dohrál, a poté po dvou hodinách vyrazil do té druhé.

"Hrál jsem dlouho univerzitní golf a tohle se tam často děje. Když hrajete 36 jamek za den a nestihnete to dohrát, tak vstáváte v pět ráno a začínáte na divné jamce, nejlépe v bunkeru... Pak čekáte a zase jdete hrát. Takže s tím mám zkušenosti a doufal jsem, že by to mohla být má výhoda," řekl po dohrání druhého kola.

Podle všeho to výhoda skutečně byla.

V dohrávce prvního kola sice ztratil ránu, když ale odcházel ze hřiště, sliboval, že "do toho ještě šlápne ve druhém." A tak se také stalo.

Na úvodních sedmi jamkách si připsal pět birdie, což ho katapultovalo dokonce na průběžné dělené páté místo! 

"Spadlo mi tam pár puttů. Včera i dnes jsem hrál dobře, pořád jsem byl u jamky, ale v prvním kole mi tam putty moc nepadaly. A teď mi tam najednou spadly tři za sebou a ještě jsem dal na pětce chip-in," zhodnotil Zach úvodních sedm jamek svého druhého kola, ve kterém nezaskóroval pouze na trojce a šestce.

Pak sice přišlo double bogey na devítce, ale 26letý Čech se rozhodit nenechal: "Bohužel jsem ztratil balón, zahrál jsem špatnou ránu. Trochu jsem zariskoval, což jsem možná dělat nemusel, ale říkal jsem si, že když mi to tak jde, tak to zkusím."

"Byl jsem rád, že jsem na druhé devítce už nezahrál žádné bogey. Ono když dá člověk dabláče, tak je to potom takové... blbé. Když pak přijde další bogey, může vám to utéct mezi prsty," ví moc dobře Zach, ale tentokrát se podobného zaváhání vyvaroval. Naopak si na druhé devítce ještě jednu ránu vzal zpátky a v závěru mohlo být ještě lépe.

"Krásně jsem puttoval a dal spoustu metr, metr a půl dlouhých puttů do paru, které byly důležité. Na 17 i 18 jsem měl pěkné šance na birdie, takže jsem s kolem spokojený," dodal k páteční rundě.

Díky ní si na Kaskádě zahraje také o víkendu. A jelikož byl v době dohrání kola dělený desátý, bude mít skutečně o co hrát. Radost z toho má o to větší, že v dosavadním průběhu sezony se mu příliš nedařilo.

"V úvodu roku jsem přitom hrál docela dobře ve Španělsku, kde jsem trénoval a odehrál tam několik slušných jednokolových turnajů. Potom se mi ale bohužel na úvod sezony nedařilo," kroutí hlavou český profík.

Zlom ale podle všeho přišel díky červnovému brněnskému swingu, když v minulém týdnu nejprve skončil na Slavkově dělený třetí na domácím šampionátu ve hře na rány, a nyní se mu daří na Kaskádě.

"Minulý týden mi to na Slavkově šlo docela dobře, konečně jsem zahrál pár ran pod par. I proto jsem si věřil, tréninková runda mi tady taky vyšla... Nakopnul mě minulý týden, ze kterého jsem si to krásně přenesl sem. Jsem rád, že to zatím jde. Uvidíme, co přinese víkend, ale po dlouhé době se na hřišti cítím skvěle," nezastírá Zach.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení