Srpnové Czech Open v Berouně navýšilo prize money

Royal Beroun GC

Beroun je domovem golfového Czech Open. Platí to i letos. Po ženském červnovém turnaji LET nechybí v turnajovém kalendáři ani mužské srpnové Czech Open, které se na hřišti Royal Beroun Golf Clubu odehraje 11. – 14. srpna 2022.

Turnaj se odehraje stejně jako před rokem v týdnu před vrcholem české golfové sezony – turnajem DP World Tour D+D Real Czech Masters na Albatrossu – a opět bude příležitostí pro nejlepší české hráče vyladit formu na tradičně výborně organizovaném turnaji a perfektně připraveném hřišti v Berouně.

"Díky užší spolupráci s promotérem Czech Masters společností Relmost, s PGA Czech a ČGF pracujeme na vylepšení startovního pole. Pozitivní zprávou je i to, že se nám díky podporovatelům turnaje podařilo navýšit prize money, takže v tuto chvíli je zaručených 500 tisíc korun," uvedl prezident Royal Beroun Golf Clubu Vojtěch Matějček.

Do programu zásluhou vylepšeného finančního zázemí přibyl i tradiční Pro-Am, který se odehraje ve středu 10. 8. Následují úvodní dvě kola a po nich cut pro nejlepších 40 hráčů včetně dělených míst.

Ve startovním poli se počítá až se 144 hráči. Výsledky se započítávají do amatérského světového žebříčku WAGR a do Order of Merit PGAC.

Pro amatéry je navíc motivací i to, že díky změně v amatérském statusu mohou i oni brát finanční odměny, byť v pravidly omezeném množství částkou 1000 dolarů. V Berouně bude amatér, který obsadí první místo, brát 20 000 korun.

"Oslovujeme hráče – české i ze zahraničí – s pomocí PGA Czech, ČGF a společnosti Relmost s tím, že "horkou kampaň" rozjedeme po turnaji LET, který se také hraje na našem hřišti. Slibujeme si od toho zkvalitnění startovního pole," konstatoval Vojtěch Matějček.

Loňské vítězství obhajuje Filip Mrůzek, který triumfoval s konečným skóre -24, což je také rekord berounského Czech Open. O týden později se pak Mrůzek blýskl skvělým 12. místem na Czech Masters, což je pro změnu historicky nejlepší výsledek českého golfisty na turnaji evropské série DP World Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení