Patnáct Češek na LET v Berouně. Spilkovou čeká ještě Epson Tour

Klára Spilková

Patnáct českých jmen figuruje ve startovní listině týden před začátkem turnaje Tipsport Czech Ladies Open v rámci Ladies European Tour, který se hraje 24. – 26. června na hřišti Royal Beroun Golf Clubu. Nechybí ani Klára Spilková, kterou ještě čeká o víkendu start v zámoří na Epson Tour.

"Z pohledu českého golfu máme nejsilnější obsazení turnaje za všechny čtyři ročníky," řekl promotér Luboš Koželuh z Premier Sports. "Profesionálky i amatérky mají v této sezoně velmi dobrou formu, kterou potvrzují na nejrůznějších tour a soutěžích. Věřím, že se to odrazí také na nejdůležitějším domácím turnaji roku."

Čtyři české profesionálky Klára Spilková, Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová se do turnaje s prize money 200 000 EUR dostaly přímo s kartami Ladies European Tour.

Spilková jako bývalá vítězka díky statusu v kategorii Career Money List. Rovněž tady jde o historicky nejvyšší počet přímých nominací českých hráček a potvrzuje to postupně narůstající pozici českého ženského golfu v Evropě.

Spilkovou po prvním letošním startu na zámořské LPGA, kde v New Jersey na ShopRite LPGA Classic skončila dělená 54., čeká o víkendu ještě start na Epson Tour. Na turnaji Ann Arbor’s Road to LPGA nedaleko Detroitu ve dnech 16. – 18. června. Na hřišti s parem 72 a 5938 m dlouhém se hraje tradičně o 200 tisíc dolarů.

"Hřiště je nádherné, svým parkovým stylem a listnatými stromy okolo mi připomíná střední Evropu. Má úzké fairwaye, vysoký rough a velké greeny, některé hodně modelované. Myslím, že mi hřiště sedne a moc se těším na hru," řekla Spilková po úterním cvičném kole.

"Po minulém týdnu na LPGA se cítím dobře, hra je v dobré kondici," dodala ke konečnému výsledku jednu ránu pod par (72-68-72). Po tomto turnaji Epson Tour už ji čeká domácí turnaj v rámci LET, kde se potká i s dalšími českými hráčkami.

Vedle už jmenovaných si v Berouně zahrají čerstvá profesionálka Sára Kousková, dále Tereza Koželuhová, Kateřina Vlašínová, Eva Koželuhová, Lucie Hinnerová a nejlepší amatérky Jana Melichová, Patricie Macková, Denisa Vodičková a Agáta Vahalová. Sponzorskou kartu získala Barbora Bujáková a kartu domácího Royal Beroun GC Miriam Barcalová.

Program Tipsport Czech Ladies Open:

  • 24. června: 1. kolo, 7.30–18.30 (nejlepší hráčky a české hráčky od 13.00)
  • 25. června: 2. kolo, 7.30–18.30 (nejlepší hráčky a české hráčky od 8.30)
  • 26. června: finálové kolo, 9.00–15.30 (top flighty od 10.00 z jamky č. 1)

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení