Ve 12 letech na Challenge Tour! Louis Klein se chce srovnávat s nejlepšími

Louis Klein

Golfovým fanouškům už to jméno není úplně neznámé, přesto jeho přítomnost ve startovní listině Kaskáda Golf Challenge překvapí. Louis Klein totiž až v srpnu oslaví teprve své 13. narozeniny, přesto v tomto týdnu odpálí svůj premiérový turnaj na Challenge Tour.

Louis Klein se tak stane vůbec nejmladším hráčem v historii, který do turnaje druhé nejvyšší evropské golfové ligy nastoupí. Jeho soupeři by ho ale na Kaskádě rozhodně neměli podceňovat.

Pražský rodák, který stále ještě navštěvuje Fakultní základní a mateřskou školu Barrandov, si už totiž připsal několik skvělých výsledků. Naposledy skončil dělený čtvrtý na prestižní amatérské akci German Boys.

"Na Kaskádu se velmi těším. Chci se pořád srovnávat s těmi nejlepšími, a taky mi to ukáže, na čem musím ještě zapracovat. Vím, že když hraji svoji hru, jsem schopen jít každé hřiště v paru či lépe, což jsem nedávno dokázal na German Boys," říká zdravě sebevědomě Louis Klein.

Ten se týden před turnajem rozhodl vymění lehčí a měkčí shafty za těžší a tvrdší: "Může to být menší překážka, ale doufám, že se mi to nevymstí."

O to, aby se tak nestalo, by se měl na Kaskádě postarat také Danny Wilde, který mu bude nosit hole. "Na bagu budu mít asi nejlepšího kedíka turnaje. Danny Wilde v minulosti nějakou dobu trénoval Alexe Čejku, kterému také dělal kedíka. A mimo jiné byl šest let Head Pro v nejznámějším německém klubu St. Leon-Rot," prozradil stále ještě 12letý Louis, kdo mu bude na hřišti v tomto týdnu dělat parťáka.

Louis Klein a Danny Wilde na Kaskádě (foto: Ladislav Adámek)

Louis Klein se ke golfu dostal v necelých šesti letech, a to možná trochu překvapivě tehdy "proti vůli" svého otce. "Táta chtěl, abych hrál hokej, ale mě přitahoval fotbal a golf," nezastírá Louis, že mu vždy byly bližší trávníky než ledová plocha.

Golf poznal při procházkách kolem Vltavy v Hodkovičkách a hned si ho chtěl vyzkoušet. V deseti letech se pak rozhodl, že v duelu fotbal - golf u něho vyhraje sport s menším míčkem a holemi v ruce.

Co přitom bylo definitivním spouštěčem?

"Byl jsem na turnaji, na kterém jsem šel ve finálovém flightu se staršími kluky, od kterých jsem dostal pět nebo šest trestních ran. Bylo to za hůl navíc v bagu, což byl starý prasklý driver, a zároveň za nepřemarkování míčku. Ten den jsem přijel domů a řekl tátovi, že chci více trénovat golf a méně fotbal," vzpomíná Louis na svůj Den G. 

Dodnes si ale rád zahraje s kluky fotbal nebo také oblíbený basket, to ale pouze ve svém volnu. Maximum času tráví už dnes na golfu.

"Na golfu se mi nejvíce líbí, že si můžu zahrát s každým. Jak s profíkem, tak i s kamarádem, který s golfem teprve začíná," popisuje jednu z hlavních předností golfu.

V něm se mu už v jeho věku velmi daří. Loni byl jedním z oceněných v rámci Večera českého golfu a zatím největší pozornost vzbudilo jeho vítězství na The Els Club Men's Open v Dubaji (více zde).

Louis Klein si zahraje ve 12 letech Kaskáda Golf Challenge (foto: Ladislav Adámek)

"Už jsem vyhrál a dobře se umístil na mnoha turnajích. Ale nejvíce mě vždy potěší, když na tréninku dokážu zahrát techniku, kterou právě trénujeme. Vím, že v první řádě to musím zahrát na tréninku a až později i na turnaji," popisuje Louis Klein své současné dílčí cíle.

Ty mu v golfových počátcích pomáhali naplňovat Karel Skopový a Petr Mrůzek. Následně začal trénovat primárně se otcem, v poslední době mu pomáhá již zmíněný Danny Wilde nebo Jamie McConnall.

Golfově doma je v současné době na Albatrossu, v německém klubu Valley München nebo v Akademii Claude Harmona v Dubaji. 

"Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě na mé cestě doprovázeli nebo nadále doprovázejí. A nebo mi třeba jenom fandí, moc si toho vážím," říká skromně 12letý český klučina, který se v tomto týdnu zapíše do historie Challenge Tour. Podle všeho to rozhodně nebude naposledy.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení