DeChambeau o LIV Golf: Bylo to obchodní rozhodnutí

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau je zatím jednou z posledních a největších ryb polapených do sítí LIV Golf. Před začátkem US Open musel odpovídat na otázky, proč. Osmadvacetiletý Američan ale nijak netajil tím, že šlo především o "obchodní rozhodnutí".

DeChambeau je jedním z posledních "rekrutů", který se přidal k nové golfové sérii Golf LIV Invitational. Na úvodním turnaji v Centurion Golf Clubu sice ještě nehrál, ale na dalších podnicích hraných v USA už by měl patřit k největším hvězdám série s přívlastkem kontroverzní.

Vítěz US Open z roku 2020 se před startem třetího majoru roku nijak netajil tím, proč se rozhodl hrát LIV Golf, jejímž šéfem je Greg Norman.

"Bylo to v první řadě obchodní rozhodnutí," konstatoval DeChambeau. "Finanční nabídka byla příliš vysoká na to, abych ji odmítl," dodal.

Stejně jako další "rebelové" Phil Mickelson a Dustin Johnson má DeChambeau podle různých zdrojů inkasovat za přestup k sérii LIV Golf financovanou saúdskoarabskými investory přes 100 milionů dolarů.

"To je vše, co k tomu mohu říct. Dává mi to mnohem víc příležitostí pro život mimo golf, dává mi to víc času s rodinou i pro mojí budoucí rodinu. Proto jsem se tak rozhodl. Otevírá mi to množství nových možností," přiznal vítěz osmi turnajů PGA Tour.

Pro 28letého Američana bude US Open teprve jeho sedmým letošním startem na PGA Tour, protože velkou část sezony měl zdravotní problémy, především se zraněným zápěstím.

"To, co se v minulosti odehrávalo v Saúdské Arábii, nebylo v pořádku, ale oni pracují na změnách a jdou správným směrem. Aspoň podle toho, co vidím, a podle toho, o čem byly naše rozhovory," dodal DeChambeau.

Jedním dechem přiznal, že by samozřejmě rád pokračoval ve hře na PGA Tour, ale to nebude možné poté, co komisař tour Jay Monahan suspendoval hráče, kteří už hráli, nebo se chystají hrát turnaje LIV Golf.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení