Woods je miliardářem. Nepotřeboval ani injekci LIV Golf

Tiger Woods

Už je to oficiální. Tiger Woods se zařadil mezi sportovní miliardáře. A není jich zatím mnoho. Vítěz patnácti majorů je teprve třetím sportovcem, jehož příjmy přesáhly miliardu dolarů. Před ním tuto hranici pokořili basketbalisté Michael Jordan a LeBron James.

Tiger Woods se sice stále ještě zcela nezotavil po loňské únorové těžké autohavárii, po níž mu hrozila dokonce amputace pravé nohy, ale i tak dosáhl dalšího výjimečného milníku ve své kariéře.

Podle časopisu Forbes jeho čistý příjem překonal hranici jedné miliardy dolarů. To se mezi sportovci před ním podařilo jen dvěma basketbalistům Michaelu Jordanovi a LeBronu Jamesovi.

Vítěz patnácti majorů a 82 turnajů na PGA Tour si přímo na golfovém hřišti na turnajových odměnách vydělal 120 895 206 dolarů, ale jeho největší část příjmů představovaly peníze z reklamních a sponzorských smluv.

Jen ta se společností Nike vynesla 46letému členu Světové golfové síně slávy během necelých třech dekád desetimístnou částku.

"Trefil se ve správný čas ve správném sportu. Byl a je sportovcem, který zaujal fanoušky po celém světě. Značky milují, když vědí, že získávají někoho, koho si oblíbili fanoušci po celém světě," řekl Forbesu expert na sportovní byznys Joe Favorito z Kolumbijské univerzity.

Woodsovo čisté jmění mohlo narůst ještě výrazněji. Stačil mu jediný krok – aby kývl na nabídku hrát nově vzniklou sérii LIV Golf. To ale bývalý první hráč světa odmítl. Finanční injekci od série, která bývá označována za rebelskou, nepotřeboval.

"Ta částka, kterou jsme Tigerovi nabídli, byla neuvěřitelně obrovská. Mluvíme o devítimístné částce, hodně vysoké devítimístné částce," uvedl šéf LIV Golf Greg Norman v článku ve Washington Post. Podle stejného zdroje inkasoval Dustin Johnson za start v LIV Golf 125 milionů dolarů.

"Víte, každý má svůj názor na to, kam podle něj golfová hra směřuje. Mám na to svůj názor, ale rozumím různým názorům. Hraju na PGA Tour už několik desetiletí, mám tu svou nadaci, turnaje a také věřím v odkazy i v majory," konstatoval Woods, který ale bude na nejbližším majoru US Open chybět.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení