Skvělá Spilková! Na LPGA je před finále v TOP 30

Klára Spilková

Klára Spilková ve svém prvním letošním startu na elitní LPGA skvěle zabojovala ve druhém kole, ve kterém zahrála 68 ran (-3), a s celkovým skóre -2 je před posledním třetím kolem turnaje Shoprite LPGA Classic na děleném 30. místě.

Jen škoda dabláče na deváté jamce, na které Spilková druhé kolo končila, a který ji pokazil do té doby čistou skórkartu s pěti birdie. I tak se ale posunula leaderboardem vzhůru o více než 40 míst a v pohodě se vyhnula boji o cut, na který po prvním kole za 72 ran jednu ránu ztrácela.

První birdie zahrála hned na desítce. Pak zahrála šest parů za sebou, načež jí skvěle vyšel závěr její první devítky, když zapsala další dvě birdie na sedmnáctce a osmnáctce.

Skvěle pak vstoupila i do své druhé devítky třetím birdie v řadě na jedničce. Úsek hry se čtyřmi birdie na pěti jamkách uzavřela na trojce dalším berdíkem. Pak zahrála čtyři pary a před poslední jamkou atakovala TOP 10, než přišel zmíněný dabláč na devítce.

Ve vedení je Švédka Frida Kinhult, který zahrála druhé kolo za 67 ran a s celkovým skóre -9 vede o ránu před druhou Američankou Lauren Coughlin. Spilková na čelo leadeboardu ztrácí sedm ran, na TOP 10 pak rány tři.

"Je to super zábavné. Jen se budu snažit využít okamžiku, jít na hřiště a užít si zítra nějakou zábavu," řekla Kinhult. Pocit vítězství na LPGA však ještě nezná. Dosud skončila nejlépe na děleném 22. místě.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení