Povedené kolo Napoleaové na cut na LET a DPWT nestačilo

Kristýna Napoleaová

Kristýna Napoleaová byla jedinou českou zástupkyní na společném turnaji elitních evropských okruhů Ladies European Tour a DP World Tour. Po 1. kole za 74 ran (+2) ji bohužel vylepšený páteční výkon ránu pod par nestačil na cut a s celkovým skóre +1 se do víkendových kol Volvo Car Scandinavian Mixed nepodívá.

I tak má ale Napoleaová, která hraje letos na LET svou nováčkovskou sezónu, za sebou další velkou zkušenost s elitním golfem. Vždyť ve Švédsku byli jejími soupeři taková esa, jako jsou domácí legendy Henrik Stenson a Alex Noren.

A i když se jí ve čtvrtek nevedlo podle představ, se svým výkonem ve 2. kole může být spokojená, i když to v součtu nestačilo na setrvání v turnaji, jehož pořadateli jsou právě kapitán týmu Evropy pro Ryder Cup 2023 Stenson a další legendární Švédka Annika Sörenstam.

Napoleaová načala 2. kolo třemi pary, než přičetla ránu na čtyřce. Na první devítce ale kontrovala dvěma birdie na šestce a sedmičce. Na druhé devítce nejdříve střídala po čtyři jamky bogey a birdie, načež již dohrála zbývajících šest jamek v paru, což pro pátek znamenalo 71 ran a skóre -1.

64 ran zahrál v pátek Australan Jason Scrivener a po kole za -8 se dostal celkově již na -12 a v klubovně tak vedl o dvě rány před dvěma ženami.

Jednou z nich je dosavadní největší překvapení turnaje, italská amatérka a studentka University of Arizona, 23. hráčka světového amatérského žebříčku Carolina Melgrati. Druhou je domácí profesionálka Linn Grant.

Vedlo se i největší hvězdě turnaje Stensonovi, který byl jamku před koncem svého 2. kola v TOP 10 se ztrátou čtyř ran na vedení.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Už ve čtvrtek se ve Slavkově dohrálo domácí profesionální mistrovství na rány Portiva Golf Trophy - Czech PGA Stroke Play Championship.

Druhým kolem za 64 ran získal mistrovský titul Michal Pospíšil, který zvítězil o dvě rány před Stanislavem Matušem. Na třetím místě skončil o další ránu zpět Šimon Zach.

Mezi ženami se z vítězství radovala Anna Nicol Kučerová.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení