DJ otočil. Bude hlavní hvězdou LIV Golf. A jaká jsou další jména?

Dustin Johnson

Po měsících spekulací, kdo že bude hrát saúdskámi petrodolary napumpovanou ligu LIV Golf Invitational, odhalila série jména pro nadcházející inaugurační turnaj v Centurion Clubu u Londýna. Lee Westwood, Sergio Garcia či Ian Poulter tolik nepřekvapili. Dustin Johnson ano.

Bývalá světová jednička a vítěz dvou majorů ještě v únoru tvrdil, že je "plně oddaný PGA Tour". Jenže teď otočil. Proč tak učinil, vysvětlil v krátkém prohlášení jeho dlouholetý agent David Winkle.

"Dustin zvažuje různé možnosti posledních několik let. Nakonec se rozhodl, že v jeho nejlepším zájmu i zájmu rodiny bude, když se zapojil," uvedl Winkle.

"Dustin nikdy neměl problém s PGA Tour a je vděčný za vše, co mu dala, ale nakonec měl pocit, že to bylo příliš přesvědčivé (série LIV Golf, pozn.), než aby to nechal být," dodal Johnsonův agent.

Předpokládá se, že přesvědčivé nejsou jen prize money, o které se bude hrát (každý turnaj o dosud rekordních 25 milionů dolarů), ale také bonus, který Johnson a další hvězdy zřejmě dostali za to, že své jméno s konkurenční golfovou sérii spojili.

Hned po zveřejnění Johnsonova jména na seznamu hráčů pro první turnaj LIV Golf Invitational to za své otočení začal DJ schytávat ze všech stran. Jeho dlouholetý sponzor RBC vyjádřil "extrémní zklamání", že ve stejném termínu nebude hrát na RBC Canadian Open na PGA Tour.

A taktéž mnozí fanoušci považují za pokrytectví, když hvězdy, které již v kariéře vydělaly desítky a stovky milionů dolarů nejen na odměnách, ale hlavně na sponzorských smlouvách, odůvodňují svá rozhodnutí "nejlepšími zájmy rodiny", jako to nyní činí Johnson.

Ten je na 13. místě nejvýše postaveným hráčem světového žebříčku, který bude na otvíráku LIV Golf hrát. Spolu s ním jsou na seznamu další major šampioni Sergio Garcia, Louis Oosthuizen, Graeme McDowell, Martin Kaymer a Charl Schwartzel.

Nechybí ani další vítězové na PGA Tour a DP World Tour Kevin Na, Lee Westwood, Ian Poulter, Hudson Swafford, Branden Grace, Pablo Larrazabal, Bernd Wiesberger, Richard Bland, Sam Horsfield, Justin Harding či Wade Ormsby.

"Volní agenti konečně dorazil i do golfu. Touha hráčů účastnit se LIV Golf ukazuje jejich hlubokou víru v náš model a v to, co budujeme pro budoucnost," uvedl šéf LIV Golf Greg Norman.

"Nemůžeme být šťastnější z rozmanitosti našeho pole, které zahrnuje hráče z celého světa včetně vítězů majorů až po ty, kteří u nás budou debutovat na své první profesionální akci," dodal.

Ve startovním poli je zatím 26 hráčů z TOP 150 světového žebříčku. A také tři dosavadní amatéři. Další jména ještě přibudou, protože pro turnaj zbývá ještě šest volných míst. Pět z nich obsadí hráči z turnaje Asian Tour, který se tento týden hraje v Anglii.

Stále je tu tak prostor třeba i pro Phila Mickelsona, který je momentálně v ústraní po svých výrocích na adresu "krvavého saudskoarabského režimu". Ale pokud by se rozhodl úvodní turnaj LIV Golf hrát, jistě by ho organizátoři včele s Normanem rádi uvítali.

Případně nějakou jinou hvězdu světového golfu, pro kterou si zatím nechávají otevřená vrátka.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení