Krásná Paige nahlédla do hlavy Roryho McIlroye. Co tam viděla?

Paige Spiranac

Trápení Roryho McIlroye na majorech okomentovala také bývalá profesionálka a v současnosti největší golfová celebrita na sociálních sítích Paige Spiranac. Ve svém podcastu přinesla svůj pohled na to, co se děje v hlavě čtyřnásobného major šampiona, který však vyhrál turnaj velké čtyřky naposledy v roce 2014.

McIlroy minulý týden v Southern Hills nedokázal využít svůj skvělý start na PGA Championship, kdy po prvním kole vedl, navíc po vynikajícím, zejména z odpaliště dominantním výkonu, a v dalším průběhu přes pár dílčích vzepětí postupně uvadal.

Uhrál sice další TOP 10, ale pak zklamaně zmizel a odmítl mluvit s médii. V jeho případě se tak mluví více než o dalším velmi slušném výsledku na vrcholné akci spíše o další promarněné příležitosti vyhrát major.

"Rve mi to srdce, když to říkám, ale opět ukázal, co je pro něj typické. Je ve vedení, hraje o vítězství, pak v jednom kole vybouchne a trochu to zachrání v neděli, když už mu o nic nejde," zhodnotila Spiranac McIlroyův často opakující se scénář na majorech ve svém Playing A Round Podcastu.

"Kde je ten Rory, který když poprvé přišel, tak byl ohnivý a neměl strach. Teď to vypadá, že nezvládne zahrát čtyři dobrá kola, aby to do dokázal (vyhrát major)," řekla Paige. "Co se to děje mezi jeho ušima, že se to opakuje pořád znovu a znovu," ptá se Spiranac.

"Momentálně se to děje nepřetržitě," dodala a pozastavila se také nad tím, že McIlroy se po dohrání bleskurychle sbalil a odjel, aniž by dal jediný rozhovor.

"Má na to snad povolenku, že pořád dokola odmítá rozhovory?," divila se a dala McIlroye do protikladu s Mitem Pereirou, který přišel o vítězství na poslední jamce, přesto poté rozdával rozhovory na požádání.

"Myslím si, že Rory to odmítá proto, že prostě dobře slyší, co říkají ostatní a slyší to také ve své hlavě a už je toho prostě moc," našla Paige na druhou stranu i pochopení.

"Mám pocit, že psychicky je to pro něj těžší překonat, než pro Mita. A to proto, že u Roryho je to pořád ten stejný opakující se příběh," sdělila Spiranac, která má jen na Instagramu 3,3 milionů sledujících a na Facebooku 3,8, což z ní dělá nejsledovanější golfovou osobnost světa.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení