McIlroy pálil bomby a na majoru vede. Woodse trápí zraněná noha

Tiger Woods a Rory McIlroy

V Southern Hills začal letošní druhý major PGA Championship. První kolo nejlépe sedlo Rorymu McIlroyovi (65 ran, -5), který vede o jednu ránu. Tiger Woods se při svém druhém letošním vystoupení trápil se zraněnou nohou a po prvním kole za +4 je na děleném 99. místě.

V 1. kole se s tím nejlépe vypořádal Rory McIlroy, který už je osm let bez vítězství na majorech, na kterých od té doby prožil plno frustrujících prvních kol. Tentokrát ne. Naplno využíval svých zbraní, hrál velmi agresivně a vycházelo mu to.

Oproti němu Woods hrál ve stejném flightu konzervativně a rozdíl v přístupu obou hvězd byl krásně patrný na ikonické 12. jamce dlouhé 422 metrů, kterou Ben Hogan  a Arnold Palmer označili za jeden z nejskvělejších čtyřparů v Americe.

McIlroy hrál navzdory potoku na levé straně drive na slepo dlouhý 323 metrů přes bunker chránící levý, z kopce se svažující, dogleg. Pak mu zbývala příhra do greenu dlouhá jen 79 metrů. Wedgí to poslal na 60 cm od jamky a bylo z toho birdie.

"Hrál jsem to na svá místa, ale tihle kluci mají evidentně jiný herní plán. Je to prostě jiné," konstatoval Woods, který hrál svou druhou ránu ze 178 metrů na 6,1 metrů od jamky a byl z toho par.

Ačkoliv Tiger stále nepatří mezi krátké hráče, ve čtvrtek se zdálo, že tak extrémní délka už není pro něj. Zvlášť po loňské autonehodě, při které málem přišel o nohu, a ze které se v podstatě stále zotavuje.

Začal sice dvěma birdie, ale na druhé devítce už se pohyboval zřetelně pomaleji a poslední jamky i následné rozhovory už pro něj byly viditelně velmi namáhavé.

"Trochu mě to bolí. Moje noha na tom není tak dobře, jak bych si přál. Začneme proces zotavení a budeme v něm pokračovat i zítra," přiznal Woods, že ho mezi koly čeká především intenzívní rehabilitace.

"Nemůžu tomu pořádně naložit. Když to udělám, bolí to; zatěžování, chození, rotace," řekl Tiger, který se v samotné hře se trápil především s železy a v bunkerech.

"Drivy byly dobré, ale želez jsem moc netrefil. Nedostával jsem se blízko. V bunkerech byl písek mnohem rychlejší, než jsem si myslel. Je to trochu hádání, kam to půjde ven a já hádám špatně," posteskl si Woods, který zahrál ke třem birdie sedm bogey.

Za to McIlroy ukázal, že pokud jede z odpaliště na plný plyn a trefuje se, dokáže s ním držet krok jen hrstka hráčů. Evidentně se na tuto strategii spoléhal a pokud ho neopustí přesnost, může mu na takovém hřišti vyhrát jeho pátý major jediná hůl.

Jeho průměrná délka drivů v 1. kole byla 303,2 metry, což bylo nejvíc z celého startovního pole. Jeho dva nejdelší drivy měřily 337,4 metru a 345,6 metru. Aby toho nebylo málo, minul jen čtyři fairwaye. Dohromady se 4. kolem kolem na Masters zahrál McIlroy ve svých posledních dvou rundách na majorech -13.

"Myslím, že když cítíte při hře takhle dobře, jde o to jen se držet svého herního plánu a vytěžit z toho co nejvíce. Prostě zůstat ve svém vlastním malém světě, což se mi dnes velmi dařilo. Bylo hezké takhle začít," těšilo McIlroye.

"Mám pocit, že tohle hřiště umožňuje být docela agresivní z odpaliště, pokud chcete. Takže jsem trefil docela dost drivů a využil jsem své délky. Pak jsem to zakončoval pěknými železy a některými hezkými putty," pochválil se McIlroy, který půjde s Woodsem a s Jordanem Spiethem i v pátek, tentokrát v odpoledním televizním flightu. "Je vždycky fajn být v takové skupině," dodal.

Přímý přenos 2. kola startuje v pátek ve 20.00 hod. exkluzivně na stanici Golf Channel.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení