Flight snů! Woods začne druhý major s McIlroyem a Spiethem

Tiger Woods

Čekání na druhý letošní major je téměř u konce. Nebo, chcete-li, čekání na další start Tigera Woodse. Tomu přidělili organizátoři pro první dvě kola opravdu skvělou společnost, kterou tvoří dva favorité Rory McIlroy a Jordan Spieth.

Jestliže v dubnu na Masters start Woodse někoho překvapil, nyní už by neměl. Tiger dělal vše proto, aby se na druhý major sezóny, a zároveň na svůj druhý turnaj po loňské vážné autonehodě, připravil co nejlépe.

V Southern Hills si byl soukromě zatrénovat se šéfem místních profesionálů a už několik týdnů zpět začalo být jasné, že letošní PGA Championship se bez něj k obrovské radosti fanoušků po celém světě neobejde.

Na tiskové konferenci před turnajem v Tulse v Oklahomě pobavil přítomné zástupce médií, když odpovídal na otázku, jak dlouhé měl mezi turnaji volno.

"Ano, hodně jsem odpočíval - v pondělí," usmíval se Woods, když zavzpomínal na první den po Masters. "V pondělí to nebyla legrace. Bolelo to. Dával jsem si ledové koupele a jen se snažil dostat ven ten otok," popsal, že na zraněné noze, o kterou málem přišel při autonehodě, se čtyřdenní turnajová zátěž hodně podepsala.

"Pak jsem se do toho vrátil. V úterý jsme pečovali o nohu a pak pokračovali dál," popsal, jak se s minimální přestávkou vrhnul opět do práce. Hodně mluvil o svém těle, ale také o puttování, které ho na Masters především v sobotu hodně zklamalo.

Jenže trénovat s putterem už prý tolik nemůže. "Jak hodně trénuji, tak tohle už nedělám. Ohýbat se a hrát hodně puttů, jak jsem byl zvyklý, to už se nestane. Ne s mými zády ve stavu, v jakém jsou," připomněl Woods svůj starý problém, se kterým zápolil spoustu let ještě před autonehodou.

Tiger tak opět připomněl, že fyzická omezení už bude mít vždy, že jeho tělo už nikdy nebude schopno dělat to, co dříve, a že už nikdy nebude hrát plnou sezónu. Ale líbí se mu, jak se věci nyní vyvíjejí, zatímco pokračuje ve svém návratu.

"Stále zažívám těžké dny a věci už nikdy nebudou tak jednoduché, jak by si lidé mohli myslet. Ale mám pocit, že se mi daří lépe. Mám více lepších a pozitivnějších dní. Můžu déle cvičit a trénovat, takže mohu dělat věci, ve které jsem doufal," pravil Woods.

"Ale bylo to víc o hlavě než o tělu. Vždyť jsem vyhrál i ze zlomenou nohou," pobavil Woods opět při vzpomínce na svůj legendární kousek na US Open 2008.

Ten by byl středem pozornosti sám o sobě, ale organizátoři k němu navíc přiřadili dvě hvězdy z těch největších. McIlroy po druhém místě na Masters přidal páté na Wells Fargo Championship a vypadá to, že je v tomto období ve velké pohodě.

A Spieth? Ten se zdá být momentálně opět na vlně a blízko své někdejší hvězdné formě, se kterou jako mladík vyhrál dva majory v roce 2015 a třetí přidal o dva roky později. Je dokonce považován za největšího favorita.

Na Masters sice neprošel cutem, ale  týden na to vyhrál RBC Herritage a minulý týden byl druhý na AT&T Byron Nelson. Na PGA Championship má navíc obzvláštní motivaci, neboť je to poslední major, který mu chybí do sbírky.

Druhý major sezóny vysílá živě stanice Golf Channel. Přímý přenos 1. kola startuje ve čtvrtek ve 20.00 hodin, stejně jako 2. kola v pátek. O víkendu začínají přenosy už o hodinu dříve.

Složení flightů pro první dvě kola PGA Championship naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení