Jsem od Masters silnější, vzkázal Woods před majorem

Tiger Woods

Vše nasvědčuje tomu, že Tigerovi Woodsovi nestojí nic v cestě druhému letošnímu startu. Vítěz patnácti majorů odehrál tréninkové kolo v Southern Hills, dějišti druhého majoru roku PGA Championship, prohodil pár slov s médii a prozradil, že prý je zase o kus silnější.

Ani horko a hrozba bouřek neodradila v neděli skupinu golfistů, aby si nevyzkoušeli hřiště v Southern Hills Country Clubu, kde od čtvrtka začíná druhý major sezony, v pořadí 104. vydání PGA Championship.

Byl mezi nimi i Tiger Woods. A podle očitých svědků se pohyboval mnohem vzpřímeněji a rázněji, švihal volněji a vypadal silněji, než před pouhým měsícem při svém startu na Masters. Pouhých čtrnáct měsíců poté, co přežil hrozivou autonehodu, po níž mu hrozila i amputace pravé nohy.

Navzdory předpovědi, která hrozila i bouřkami, Woods své tréninkové kolo nijak neuspěchal. Na páté fairwayi si dal pauzu, aby odpověděl na dotazy skupině novinářů.

"Od Masters jsem zase o hodně silnější. Ale pondělí po Masters pro mě bylo hodně krušné. Pondělí bylo hrozné, nic jsem nedělal. Musel jsem odpočívat, ale už od úterý jsme se zase vrátili do práce," prozradil Woods, který v Southern Hills obešel jen devět jamek.

Přidal se k němu Gary Woodland, poté Woods podepsal několik golfových praporků pro Kevina Na a strávil ještě značnou dobu na greenech a hrou kolem nich.

"Stoprocentně je silnější. Ta zásadní změna je v jeho vytrvalosti. Už se hned tak rychle neunaví. V tom vidím největší posun," okomentoval zdravotní stav svého zaměstnavatele Woodsův caddie Joe LaCava.

Společně strávili tři dny minulý týden na Floridě. "Trénovali jsme, trochu hráli, míchali jsme víc věcí dohromady, simulovali některé situace, které mohou nastat při turnaji. Byli jsme na nohou trochu déle, než obvykle," doplnil LaCava to, jak vypadal jejich program.

"Je skvělé, že jsme tady. Kromě toho, že tady Tiger v roce 2007 vyhrál, je vzrušující i to, jak se zase posunul ve výdrži a vytrvalosti," dodal caddie LaCava.

Před měsícem 46letý Woods na Masters výborně začal, když v prvním kole zahrál 71 ran, ale postupně se propadl na 47. místo po dalších třech kolech za 74, 78 a 78 ran.

A jak vypadá jeho pravá noha, kterou si vážně poranil při loňské únorové nehodě? "Věřím, že bude jen sílit. Čím víc ji budu používat, tím víc síly získá. A jestli někdy získám zpět plnou pohyblivost? Ne, už nikdy. Ale zesílit může. Bude to bolet, ale s tím počítám," prohlásil Woods, který v roce 2007 získal v Southern Hills v pořadí svůj třináctý titul z majorů.

Sledujte přímé přenosy z PGA Championship na TV Golf Channel od čtvrtka do neděle vždy od 19 hodin.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení