Tři golfové legendy a Korejec Lee. Co mají společného?

K. H. Lee

Bylo to drama až do konce. K. H. Lee vyhrál loni a letos si vítězství na AT&T Byron Nelson zopakoval. Poradil si navíc se soupeři zvučných jmen. A dokázal to, co před ním jen tři velké golfové legendy Sam Snead, Jack Nicklaus a Tom Watson. Obhájit titul na tomto turnaji.

Do závěrečné rundy přitom Korejec vstupoval až na šestém místě a ztrácel na vedoucího Sebastiana Munoze šest ran. Ve finálové rundě ale nechyboval a postupně ukrajoval ze své ztráty.

Po první devítce už se posunul do nejvyšších pater leaderboardu, ale tam bylo až do konce hodně těsno. Jako první si o pozornost řekl Xander Schauffele, který jen těsně prošel cutem, ale o víkendu zářil. Nejvíc ve finálovém kole, v němž zahrál 11 ran pod par a stal se lídrem v klubovně se skóre -23.

To ale na výhru ani play-off nestačilo. Do vedení se dostal Lee a už před sebe nikoho nepustil. Ani finišujícího Jordana Spietha, který stále živil sen o vítězství na „domácím“ turnaji. Ten nakonec dohrál se skóre -25 na druhém místě.

Lee totiž nepolevil ani na druhé devítce, na které přidal eagle na dvanáctce a dvě birdie včetně toho na závěrečné osmnáctce. A také "přežil" krizi na tříparové sedmnáctce, když proměnil těžký putt ze tří metrů do paru.

Díky titulu dokázal to, co před ním jen tři velká jména světového golfu Snead, Nicklaus a Watson. Jen oni před ním dokázali obhájit titul na turnaji Byron Nelson. A nebyl to jediný benefit – Lee se posunul o 88 míst v pořadí FedExCupu na 28. pozici.

A zajistil si start na PGA Championship, druhém majoru sezony, který startuje ve čtvrtek. "Minulý rok jsem na PGA Championship neprošel cutem, takže můj první cíl pro tento týden je hrát dobře a zahrát si celé čtyři dny," přál si Lee, který vyhrál svůj druhý turnaj na PGA Tour. Oba v Texasu.

"Pak mě čekají ještě dva další majory. O boj o FedExCup. V tom mi tohle vítězství hodně pomůže," uvedl Lee, jemuž loni postup na Tour Championship unikl o jediné místo. "Doufám, že letošní rok bude lepší než ten loňský," dodal.

Ve finálové rundě zahrál nakonec 9 ran pod par a nebyl sám, kdo byl při chuti a dostal se tak hluboko pod par. Už jmenovaný Schauffele zahrál 11 pod, loňský vítěz Masters Hideki Matsuyama 10 ran pod par.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení