Lieser si v Belgii opět pohoršil. Soudal Open vyhrál Horsfield

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser se rozloučil s turnajem Soudal Open na DP World Tour v Belgii kolem za 77 ran (+6). S celkovým skóre +8 klesl z hráčů, kteří prošli cutem, na poslední dělené 66. místo. Ze svého třetího vítězství na elitní evropské sérii se po boji radoval Angličan Sam Horsfield.

Lieser zahrál pod par jen úvodní dvě kola turnaje, což mu však při letošním pátém startu na DP World Tour zajistilo třetí cut. O víkendu se ale už svým výkonům z první poloviny turnaje nepřiblížil. V sobotu zahrál 75 a v neděli 77 ran a z děleného 40. místa se postupně propadl o 26 míst.

30letý český profesionál se poprvé ve finálovém kole vychýlil oproti paru na čtyřce, kde zahrál bogey. Na sedmičce přišlo i první birdie, ale první devítku končil Lieser druhým bogey. Na jedenáctce zahrál sice i druhé birdie, ale závěr kola i turnaje se mu nepovedl.

Neprve přišla série dvou bogey a triple bogey na jamkách 12 až 14. Pak si vzal jednu ránu zpět po třetím birdie dne na 16, ale na závěr zahrál Lieser ještě další dvě bogey.

Nakonec si tak připsal na konto 4520,30 eur a 6,27 bodů do celkového pořadí sezóny. V tom mu patří 195. místo.

Pro příští týden Lieser figuruje ve startovní listině Challenge de Espana na druholigové Challenge Tour. Z Čechů by se turnaje v Cadizu měli zúčastnit také Filip Mrůzek, Šimon Zach a Gordan Brixi.

Horsfiel začal v Belgii finálové kolo jednu ránu za lídrem po 54 jamkách Ryanem Foxem. I když se na něj záhy dotáhnul, tak po osmi jamkách už ztrácel na vedení tři rány. Fox totiž po úvodním bogey zahrál čtyři birdie a šel do trháku.

Jenže ve zbytku kola zahrál k jednomu birdie také čtyři bogey a toho využil Horsfield, který sice zahrál také jedno bogey, ale i tři berdíky. Se skóre -17 vyhrál o dvě rány. Na Foxe se na dělené druhé místo dotáhl ještě Němec Yannik Paul.

"Snažil jsem se nebrečet, když mi na osmnáctce zbývalo krátké doťuknutí. S Issi na bagu to byl úžasný týden," pochválil 25letý Horsfield i svou přítelkyni, která v roli kedíka zastoupila Micka Seaborna, který Angličana obvykle doprovází.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení