V Texasu útočí favorité. Spieth je blízko svému snu

Jordan Spieth

Festival birdie a eaglů pokračoval na turnaji AT&T Byron Nelson v Texasu i v sobotu ve 3. kole. Domácí favorit Jordan Spieth už se po něm dostal jedinou ránu za stále vedoucího Sebastiana Munoze. Vzhůru leaderboardem stoupaly ale i další hvězdy.

Když byl Spieth malý kluk, netoužil nejdříve po tom vyhrávat majory. Ty byly ještě příliš daleko jak vzdáleností, tak i v hlavě. Nejvíce si přál vyhrál turnaj, kam chodil se svým tátou a který měl jako rodák z Dallasu "za domem".  AT&T Byron Nelson...

A i když později vyhrál tři majory a celkem 13 turnajů na PGA Tour, ten poslední letos v dubnu, tu první trofej vysněnou v dětství stále nemá. Ale teď jej jí zatraceně blízko, když na předměstí Dallasu na TPC Craig Ranch ztrácí kolo před koncem na vedení jedinou ránu.

Spieth nosí do klubovny kolo od kola stále nižší skóre. 67, 65 a naposledy 64 ran, což znamená průběžné skóre -20. Na Munoze, který vede od začátku turnaje poté, co zahrál v 1. kole famózních 60 ran, se tak dotáhl už na nejtěsnější rozdíl.

"Můj táta mě bral na tento turnaj od té doby, co mi bylo pět šest let. Tím, že tu mám šanci vyhrát, se mi plní sen," řekl Spieth, který má pochopitelně na domácí půdě nejvíce fanoušků.

Ale jak je svému snu stále blíž, je k němu zároveň pořád ještě daleko. Munoz se drží, když po druhém kole za 69, zahrál v sobotu 66 ran a vzal si zpět samostatné vedení. I 29letý Kolumbijec se tu cítí jako doma. V Texasu vystudoval univerzitu a nedaleko Dallasu žije. A hraje skvěle.

Ale jak je ze skóre patrné, hrají se opravdu nízká kola. Munozovi ve čtvrtek chyběla rána na 59. 62 ran zahrál v pátek Ryan Palmer a v sobotu zahrál 61 James Hahn, který ztrácí na vedení 3 rány.

Stejně už je na tom další z favoritů Justin Thomas, který to shrnul za všechny. "Někdo tam může jít a nastřílet -13, -14. Je to extrémně proveditelné," řekl s tím, že nikdo na čelních příčkách leaderboardu nemá nic jistého, ani když zahraje dobré kolo.

Pořadím nahoru se vyškrábal už i Scottie Scheffler, fantom letošní sezóny, který z posledních sedmi startů vyhrál čtyřikrát, včetně Masters. Na děleném 9. místě ztrácí na vedení pět ran takže je také ve hře.

Stejně jako mladý Chilan Joaquin Niemann, který už také letos ovládl velký turnaj, když v únoru vyhrál Genesis Invitational. Nyní je na samostatném třetím místě se ztrátou dvou ran na vedení.

A bez šance na obhajobu není ani loňský vítěz K.H. Lee. Korejec je na děleném šestém místě a ztrácí čtyři rány.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení