Obhajoba nebude. Mickelson se odhlásil z PGA Championship

Phil Mickelson

Letošní PGA Championship bude bez svého obhájce. Ačkoliv to původně vypadalo, že Phil Mickelson se vrátí ke golfu příští týden právě na druhém majoru sezóny v Southern Hills v Oklahomě, turnaj vydal v pátek krátce před půlnocí na svém Twitteru zprávu, že se loňský vítěz odhlásil.

51letý Mickelson se stal loni v Kiawah Island nejstarším vítězem majoru v historii, ale příležitost posunout tuto hranici ještě dál letos nechá nevyužitou. Jeho více než tříměsíční pauza, kterou způsobily kontroverzní výroky o saúdskoarabském režimu a PGA Tour, tak stále trvá.

"Právě jsme byli informováni, že Phil Mickelson se odhlásil z PGA Championship. Phil je obhajujícím šampionem a současně oprávněný stát doživotním členem PGA Tour a rádi bychom ho tu přivítali soutěžit. Přejeme Philovi a Amy to nejlepší a těšíme se na jeho návrat ke golfu," vydali zástupci turnaje na Twitteru.

Kdy se tak stane, ale není známo. Mickelson požádal PGA Tour o povolení startu na červnovém inauguračním turnaji saúdské LIV Golf Invitational nedaleko Londýna, ale tento týden bylo oznámeno, že Tour nejen Mickelsonovi, ale i všem ostatním, kteří požádali, povolení neudělí.

Pokud by však Mickelson přesto v Centurion Golf Clubu startoval, asi to nebude ten návrat ke golfu,  na který se PGA Tour těšila. A dá se předpokládat, že by se tím propast mezi elitní zámořskou túrou a Mickelsonem ještě více prohloubila. A také by nejspíš následovaly i sankce.

Od roku 1960 se stalo pouze jednou, že na turnaj obhájce Wanamaker Trophy nedorazil. Byl to v roce 2008 Tiger Woods, který však nemohl hrát kvůli operaci kolena.

Co se Woodse a letošního PGA Championship, které startuje příští čtvrtek v Tulse, týče, Tiger ve startovní listině stále figuruje a mělo by to tak zůstat.

Nedávno v Southern Hills potrénoval a figuruje dokonce na seznamu plánovaných rozhovorů před turnajem. Jeho setkání s médii je plánované na úterý v 13.00 hodin místního času.

Druhý major roku bude v Česku vysílat živě stanice Golf Channel. Seriál přímých přenosů startuje ve čtvrtek v 19.00 hodin.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení