V Texasu se přemnožili orli. Spieth hledá formu na grandslam

Jordan Spieth

Ve svém rodném Dallasu v Texasu se Jordan Spieth tento týden pokouší najít dost dobrou formu na to, aby příští týden, až překročí řeku Red do sousední Oklahomy, měl v Tulse na PGA Championship šanci zkompletovat kariérní Grand Slam. A zatím se mu to docela daří.

Jeho hra i skóre po dvou dnech na TPC Craig Range, kde se na PGA Tour hraje turnaj AT&T Byron Nelson, vypadají dobře. Z velkých jmen, které v Dallasu ladí formu na příští týden, je na tom Spieth nejlépe.

Po úvodním kole za 67 ran přidal druhé za 65 a s průběžným skóre -12 ztrácí jen tři rány na vedoucí trojici Ryan Palmer, David Skinns a Sebastian Munoz. Světová jednička a další Texasan Scottie Scheffler je se skóre -9 na děleném 20. místě.

Spieth v pátek donesl téměř čistou skórkartu, nebýt jediného bogey na sedmičce. Byly v ní ale také dvakrát tři birdie za sebou, po jedné sérii na každé devítce. Řádil především na greenech, kde potřeboval pouhých 25 puttu a ve statistice získaných úderů tam nabral číslo 1,2.

"Když tady pošlete míček na fairway, tak se dá útočit skoro na všechny piny. Je tu pár míst, kde si musíte dát větší pozor, ale jinak je to tu ve stylu namiř a vystřel," glosoval Spieth hřiště. "Takže pak přijde na řadu puttování," dodal.

Na TPC Craig Range se ale hrají nízká čísla. Sebastian Munoz ve čtvrtek útočil na 59 ran, chyběla mu rána. V pátek zase zahrál -10 (62) Ryan Palmer. Za dvě kola už padlo celkově 69 eaglů, což je rekord PGA Tour.

Aby si Spieth cestou do Southern Hills, kde se hraje příští týden PGA Championship, které mu jako poslední major chybí do sbírky, dodal sebevědomí získanou trofejí, musí mít víkend ještě lepší, než úvodní dvě kola.

Kdo si naopak sebevědomí pokazil a už nevylepší, je třeba Lee Westwood, který neprošel cutem. Stejně jako Matthew Wollf, Danny Willett, Bubba Watson, Will Zalatoris nebo Henrik Stenson.

Aspoň přesně na ránu prošel cutem Xander Schauffele. Na děleném 38. místě je Dustin Johnson se ztrátou osmi ran na vedení. Stejně je na tom i Ian Poulter.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení