Melecká propadla ve finiši. V Thajsku cutem neprošla

Tereza Melecká

Jediná česká hráčka ve startovním poli turnaje Ladies European Tour v Thajsku neprošla cutem. Tereza Melecká sice druhé kolo turnaje Aramco Team Series rozehrála nadějně, dlouho držela "postupovou" příčku, ale nezvládla závěr kola a cutem neprošla.

Melecká, která se prvním kole na hřišti Thai Country Clubu v Bangkoku prala i s jet lagem a zahrála v něm 4 rány nad par, což zařadilo na 62. místo, startovala ve druhé rundě z desáté jamky.

A začala nadějně, protože hned na jedenáctce, své druhé jamce zapsala birdie a v tu chvíli si vytvořila příjemný polštář dvou ran nad předpokládanou hranicí cutu. Bohužel o „polštář“ rychle přišla, když na dalších dvou jamkách č. 12 a 13 zapsala dvě bogey za sebou.

Na pětiparové sedmnáctce ale opět česká profesionálka zabrala, zapsala birdie a svou úvodní devítku dohrála v paru.

Šest jamek své druhé devítky to vypadalo, že Melecká kontroluje své postavení, všech šest jamek zvládla v paru. V okamžiku, kdy už byl postup do finálové části takřka na dohled, přišel průšvih v podobě tří bogey v řadě na posledních třech jamkách. Znamenalo to propad na 64. místo s konečným skóre +7 a pozici po hranicí cutu. K té scházely dvě rány.

I po druhém kole je v čele domácí hvězda Patty Tavatanakit se skóre -9 a s náskokem dvou ran před dvojicí Felicity Johnson (Anglie) a Manon de Roey (Belgie).

"Jsem spokojená. Obejít hřiště bez své hry kvality a být stále na vrcholu leaderboardu, je příjemný pocit. Neměla jsem dnes svůj den, ale zůstala jsem trpělivá a v závěru kola se mi přece jen podařilo proměnit pár puttů," prohlásila Tavatanakit, která má už ve své sbírce i vítězství na majoru.

Po dvou kolech už skončila první část turnaje, kterou byla týmová soutěž. Vyhrál tým vedený kapitánkou Whitney Hillier, v němž byly Chonlada Chayanun, Krista Bekker a amatérka Pattanan Amatanon, s celkovým skóre -31.

Melecká si vylepšila náladu aspoň v týmové soutěži. Jako členka týmu vedeného kapitánkou Karolin Lampert obsadila dělené 4. místo s celkovým skóre -25 a odnesla si prémii 8036 dolarů.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Konečné výsledky týmového turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení