Lieser začal kolem pod par. Meleckou trápil jet lag

Tereza Melecká

S jednou ranou náskoku na hranici cutu půjde Ondřej Lieser do druhého kola turnaje Soudal Open na DP World Tour v Belgii. Ve čtvrtek zahrál na úvod klidné kolo se dvěma birdie a jedním bogey a po úvodním dni je na děleném 45. místě se skóre -1. První kolo na Ladies European Tour v Thajsku má za sebou i Tereza Melecká.

Lieser vstoupil do průběhu 1. kola Soudal Open v Rinkven International Golf Clubu v Antwerpách až v odpoledních hodinách. Prožil kolo, ve kterém se mu porařilo potopit dva dlouhé putty na tříparovkách z téměř sedmi metrů do birdie. První na dvojce, druhý na patnáctce.

A protože kromě jediného bogey na pětiparové pětce, kde si čtvrtou ranou ze semi roughu přihrál na tři metry od jamky a následně potřeboval ještě dva putty, nechyboval a zapsal 15 parů, zrodila se z toho solidní runda jednu ránu pod par.

Úvodní kolo turnaje se nejlépe povedlo hned trojici Angličanů ve složení Sam Horsfield, Callum Shinkwin a Dale Whitnell. Ti zahráli 65 ran a se skóre -6 vedou o jednu ránu před šesticí nejbližších pronásledovatelů na děleném 4. místě.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

V Bangkoku začal ve čtvrtek turnaj Ladies European Tour Aramco Team Series, který má v individuální a týmové soutěži v banku rovný milion dolarů. Do lukrativního turnaje se dostala i Tereza Melecká, který začala kolem za 76 ran a se skóre +4 je na děleném 62. místě.

Do turnaje šla ve velkém horku a vlhku, bez tréninkového kola, zatímco se ještě neaklimatizovala po dlouhé cestě. Od začátku tak bojovala kromě soupeřek a hřiště také s unavou způsobenou jet lagem. Na první devítce zahrála čtyři bogey a jedno birdie, na druhé si už pouze pohoršila o ránu po dalším bogey.

Vede domácí hvězda Patty Tavatanakit, která zahrála první kolo za 66 ran (-6). O ránu za ní je na druhém místě Španělka Ana Pelaez. Obě další domácí hvězdy, sestry Ariya a Moriya Jutanugornovy, jsou po 1. kole na děleném 3. místě o další ránu zpět.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení