Lieser se v Belgii po zranění vrací na DP World Tour

Ondřej Lieser

Na svůj pátý turnaj v této sezóně DP World Tour se chystá v Belgii Ondřej Lieser. 30letý český profesionál se na elitní evropské sérii představí poprvé od dubnového turnaje ve Španělsku, kde se v tréninku nešťastně zranil a neprošel cutem.

Lieser si při podklouznutí poranil zápěstí a nakonec z toho na ISPS Handa Championship v Tarragoně bylo dělené 141. místo. Následně vynechal dva turnaje, což bylo ale dáno i tím, že se se svou kategorií 17 nevešel do startovní listiny.

V ní už ale nyní před startem tradičního podniku Soudal Open (dříve Belgian Open či naposledy Belgian Knockout) v Rinkven International Golf Clubu v Anrwerpách nechybí.

Turnaj začíná ve čtvrtek prvním kolem, které stejně jako další průběh odvysílá živě stanice Golf Channel. Ve čtvrtek a v pátek startují přímé přenosy ve 13.30 hod., o víkendu o půl hodiny později.

Lieser vstoupí do turnaje ve čtvrtek ve 14.30 z prvního odpaliště. Společnost mu budou dělat Asaf Cohen z Izraele a domácí Belgičan James Meyer De Beco.

Po čtyřech odehraných turnajích ve kterých dvakrát prošel cutem, patří Lieserovi 201. místo v celkovém pořadí DPWT Rankings, přičemž plnou kartu na příští sezónu si zachová nebo získá nejlepších 124. hráčů.

Od čtvrtka do neděle se hraje i Ladies European Tour a ačkoliv se elitní ženská evropská túra přesunula z domácího kontinentu tentokrát do Thajska, neobejde se to opět bez české účasti.

Tereza Melecká (Foto: Tristan Jones)

Jedinou českou profesionálkou na Aramco Team Series v Bangkoku bude Tereza Melecká, která byla den před startem turnaje v Entry Listu na úplně posledním 78. místě.

Turnaj rozdělený do dvou částí má celkovou dotaci 1 000 000 dolarů. Hrát se bude klasicky na rány na 54 jamek, a pak také v týmové soutěži na 36 jamek. Obě soutěže si dotaci rozdělí na polovinu.

Ve startovní listině nechybí světové hráčky, jako thajské sestry Ariya a Moriya Jutanugarnovy, jejich krajanka Patty Tavatanakit nebo Angličanka Charley Hull.

Melecká vstoupí do turnaje z jedničky v 9:18 místního času po boku Němky Karolin Lampert a Jihoafričanky Casandry Alexander.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení