Potvrzeno! Woods i Mickelson si zahrají na PGA Championship

Tiger Woods a Phil Mickelson

Startovní pole pro druhý major sezony, kterým je příští týden PGA Championship, je kompletní. A mezi 155 přihlášenými jmény, pro turnaj, který se hraje na hřišti Southern Hills v Tulse ve státe Oklahoma, figurují i Tiger Woods a Phil Mickelson.

Woods hrál naposledy na začátku dubna na Masters, poprvé od děsivé autohavárie, při níž utrpěl vážná zranění a hrozila mu dokonce amputace pravé nohy. V Augustě vítěz patnácti majorů prošel cutem, ale v závěrečných dvou kolech mu už bylo znát, že stále ještě není fyzicky zcela v pořádku.

Na PGA Championship triumfoval Woods celkem čtyřikrát a naposledy v roce 2007, kdy se turnaj hrál právě v Southern Hills. Woods tehdy porazil Woodyho Austina a získal svůj třináctý titul z majorů.

Mickelson se na PGA Championship vrací v roli obhájce Wanamakerovy trofeje z loňského roku, z golfové scény ale zmizel před několika měsíci po kontroverzních vyjádřeních na adresu PGA Tour a Saúdské Arábie.

Jednapadesátiletý Mickelson, který se loni stal nejstarším hráčem golfové historie, který kdy vyhrál major. Kromě toho zvítězil na PGA Championship ještě v roce 2005. Naposledy ale hrál na PGA Tour v lednu na Farmers Insurance Open, kde neprošel cutem, a poté ještě v únoru na Saudi International, kde skončil osmnáctý.

Mickelson se tak vrací ke golfu po více než tříměsíční přestávce. Ta jeho ale vznikla ze zcela jiných důvodů, než v případě Woodse. Vítěz šesti majorů odstoupil do ústraní po kritice PGA Tour a také kontroverzních vyjádřeních na adresu Saúdské Arábie a golfové ligy podporované saúdsko-arabskými investory.

Mickelson se později za své výroky omluvil, ale i tak si dal od golfu dlouhou pauzu. Nicméně před několika dny potvrdil Mickelsonův tým, že 51letý golfista počítá se starty na majorech PGA Championship a US Open a zároveň požádal o start na zahajovacím turnaji série LIV Golf, který se hraje v červnu.

Startovní pole pro letošní PGA Championship se může rozrůst už jen o jediné jméno, a to vítěze turnaje AT&T Byron Nelson, který začíná ve čtvrtek. Samozřejmě, pokud se už na turnaj nekvalifikoval jinou cestou.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení