Nejsmůlovatější rána roku i triple bogey místo birdie

Rasmus Hojgaard

Dokud míček neskončí v jamce, není v golfu nic jistého. Útok na birdie se může proměnit v bolestivou noční můru. A dokonce, i když míček do jamky vletí, nemusí to skončit ani trochu dobře. A je celkem jedno, jestli jste vycházející hvězda, nebo zkušený veterán.

Vztah ke golfu někdy zkrátka osciluje mezi láskou a nenávistí. To podle okamžiku, situace, do které se dostanete. Své o tom vědí 21letý Dán Rasmus Hojgaard, jedna z vycházejících hvězd DP World Tour, stejně jako Američan Ken Duke, ostřílený veterán na PGA Tour Champions.

Co prožili?

Hojgaard už zažil pocit vítězství na evropské tour. Ostatně se svým bratrem, dvojčetem Nicolaiem se podělili už o pět titulů na DP World Tour. Raasmus dobře rozehrál i British Masters, ale finálové kolo mu ani trochu nevyšlo.

A aby toho nebylo málo, na čtyřparové šestnáctce předvedl nejspíš jednu z nejsmůlovatějších ran roku, přestože druhou ranou ze 120 yardů trefil přesně a přímo jamku. Jenže míček se ode dna odrazil zpět ven, a ještě tak smolně, že skončil v roughu mimo green.

Co na to Hojgaard? Jeho výraz v tváři hovořil za všechny komentáře…

A ještě zpomaleně...

Ken Duke na turnaji Mitsubishi Electric Classic v rámci PGA Tour Champions vstupoval ve druhém kole na patnáctou jamku v roli lídra. A vedl si dobře, druhou ranou byl na greenu a útočil na birdie.

Jenže jeho putt zhruba z pěti metrů projel těsně kolem jamky a míček se ne a ne zastavit. Duke se za ním pomalým krokem vydal a nejspíš už mu bylo jasné, že to dobře neskončí.

Míček se totiž nezastavil, nejdřív pomalinku a později o trochu rychleji opustil green a zastavil se až 30 yardů od vlajky. A bylo ještě hůř. Dukeův chip se svezl do bunkeru, teprve další ranou se dostal na green, následovaly dva putty a triple bogey bylo na světě.

I v tomto případě hovořil výraz 53letého Američana, který nakonec skončil na 10. místě, za všechny poznámky a komentáře.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení