Obhajoba nebyla McIlroyovi souzena. Titul slaví Homa

Max Homa

Rory McIlroy toužil po obhajobě titulu na Wells Fargo Championship, ale nebylo mu to souzeno. Skončil pátý a jen zpovzdálí přihlížel souboji o titul mezi Maxem Homou a Keeganem Bradleym. Ze čtvrtého titulu na PGA Tour se nakonec radoval Homa.

Do finálové rundy přitom vstupoval jako lídr Bradley, ale jeho finálové kolo připomínalo spíš horskou dráhu. Chyby se střídaly s parádními ranami, ale chyb bylo přece jen o poznání víc. Double bogey na jedenáctce ho v podstatě vyřadilo z boje o titul.

"Nehrál jsem svůj nejlepší golf. Bylo to hodně divoké, ale měl jsem i pár dobrých úseků. I proto jsem měl šanci až do konce kola. Na tohle jsem docela pyšný," přiznal vítěz PGA Championship z roku 2011, který nakonec dělil druhé místo s Cameronem Youngem a Matthewem Fitzpatrickem se skóre -6. Dvě rány za vítězným Homou.

Jednatřicetiletý Homa vyhrál na Wells Fargo Championship už podruhé a připsal si svůj čtvrtý titul na PGA Tour, druhý v letošní sezoně.

"Mám dobrý pocit. Prostě cítím, že život je fajn a hraju dobrý golf," konstatoval Homa, který inkasoval za vítězství 1,62 milionu dolarů a celkově v kariéře si vydělal už přes 11 milionů. Jaký rozdíl proti sezoně 2016/2017, kdy uhrál jen dva cuty a vydělal si pouhých 18 tisíc dolarů.

"Je to naprosto úžasné. Hraju svou hru, začínám si věřit, a to je přesně to, co si můžu přát," přiznal 31letý Američan, který je pátým hráčem, který v letošní sezoně vyhrál víc než jeden turnaj na PGA Tour.

To zatím nedokázal ani McIlroy, který vlastní dvacet titulů na PGA Tour a Wells Fargo Championship vyhrál třikrát. Naposledy loni, ale letos se na hřišti TPC Potomac musel prát nejen s nástrahami obtížného hřiště, ale ještě navíc s nepříznivým počasím – deštěm, chladnem a větrem.

Čerstvě 33letý Severní Ir prošel sice jen tak tak cutem přesně na ránu, ale víkendová kola zahrál dvakrát shodně za 68 ran. Na atak první příčky to ale nestačilo. Skončil čtyři rány za lídrem pátý.

"Hraju dobře, opravdu dobře. Na svou hru si nestěžuji. Všechno, zdá se, sedí. Jen pár věcí sem tam nevyjde, přijde méně vydařený úsek, pár neproměněných puttů, ale jinak ze své hry opravdu dobrý pocit," konstatoval McIlroy.

Ze všeho nejvíc touží po tom, aby se konečně vylepšilo počasí a aby se konečně zahřál. Třeba už na druhém majoru roku PGA Championship v Tulse. Na tom prvním, na Masters skončil druhý.

"Ježíš, zatím skoro pořád hrajeme ve větru nebo v dešti, případně v kombinaci obojího. V Tulse může být horko, ale těším se, že snad konečně nebudu muset vytahovat deštník," přál si McIlroy.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení