Bídné kolo, ale snový finiš eagle-birdie přinesl Olesenovi titul

Thorbjorn Olesen

Po šestnácti jamkách finálového kola to s Thorbjornem Olesenem nevypadalo dobře. Z první příčky po třech kolech se propadl až na šesté místo, ale pak přišel snový finiš – eagle a birdie na posledních dvou jamkách. Dán tak mohl slavit šestý titul na DP World Tour.

Olesen vstupoval do finálové rundy turnaje Betfred British Masters hosted by Danny Willett na hřišti Brabazon v Belfry jako lídr a s náskokem tří ran před druhým v pořadí. Jenže finálové kolo nebylo ani trochu kolem snů.

Na šestnácti jamkách nasbíral pět bogey a jediné birdie a s denním skóre +4 se propadl z první příčky na 6. místo se skóre -7. Dvě jamky před koncem ztrácel na aktuálního lídra Švéda Sebastiana Soderberga dvě rány.

To nejlepší si ale 32letý Dán nechal až na konec. Nejprve na pětiparové sedmnáctce zahrál eagle po puttu z více než deseti metrů. Tím srovnal krok se Soderbergem.

A ještě to nebylo všechno. Na osmnáctce Olesen proměnil putt z ještě větší vzdálenosti zhruba dvanácti metrů do birdie a mohl slavit svůj šestý titul na DP World Tour, na který čekal dlouhé čtyři roky. Naposledy vyhrál v červnu 2018 Italian Open.

"Je to naprosto úžasné vyhrát takový turnaj, který přede mnou vyhrálo tolik velkých jmen. A je to privilegium mít své jméno na trofeji mezi nimi," neskrýval nadšení Olesen.

"Byl to pro mě těžký den. Hodně ran mi dneska ulétlo doleva, trápil jsem se, ale také pořád bojoval. Pořád jsem si říkal, hraj dál, až do konce. A ten konec byl neuvěřitelný," přiznal 32letý Dán.

"Stál jsem na sedmnáctce a říkal si, že by to mohlo birdie. A když přidám další birdie, mohlo by to být play-off. Ale když jsem na sedmnáctce dostal šanci, chtěl jsem víc. Jenže osmnáctka je tvrdá jamka a par na ní bylo dobré skóre. Mně se povedlo ještě něco víc. Dal jsem do toho prostě všechno," dodal šťastný Olesen.
Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení