Úvodní turnaj COGT vyhráli na Kaskádě Mrůzek a Vodičková

Filip Mrůzek

První turnaj za sebou má nová otevřená turnajová série pro profesionály i amatéry pod názvem Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour. Hrálo se na brněnské Kaskádě, kde mezi muži triumfoval až po play-off Filip Mrůzek. Mezi ženami kralovala Denisa Vodičková.

Mrůzek na Kaskádě vedl od prvního kola, ve kterém zahrál skvělých 64 ran. Po druhém už ale vedení pouze dělil, protože se na něho dotáhl Tomáš Beck, a stejně na tom byl Mrůzek i po kole nedělním finálovém.

Becka však na děleném prvním místě vystřídal Stanislav Matuš, který v neděli stáhl na Mrůzka jednu ránu, kterou na něho před finále ztrácel.

A zaostával o ni i před závěrečnou osmnáctou jamkou, na které sice zahrál bogey, ale jeho soupeř dabláče. Muselo se tak do napínavé rozehrávky, ve které ale přeci jen urval vítězství Mrůzek.

Ve hře byly kromě finanční odměny 200 000 korun, kterou si poměrově rozdělí hráči z TOP 10, také dvě divoké karty na D+D REAL Czech Challenge, která se hraje na Kunětické Hoře už za měsíc. Jednu z nich pro sebe získal nejlepší amatér Dominik Pavouček, který skončil dělený čtvrtý.

Mezi ženami se jednalo spíše o amatérský turnaj, když ve startovní listině byla jediná profesionálka Kateřina Vlašínová. Ta navíc do boje o titul nepromluvila, z vítězství o šest ran se radovala Denisa Vodičková.

Konečné výsledky turnaje mužů naleznete zde.
Konečné výsledky turnaje žen naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení