Premiéra Kouskové mezi profesionálkami se blíží. Na domácí půdě

Sára Kousková

Druhá nejvyšší evropská ženská profesionální golfová série LET Access Series má namířeno i letos do Česka. Od 3. do 5. června 2022 bude šestý ročník Amundi Czech Ladies Challenge hostit hlavní město Praha a poprvé jako profesionálka se na něm objeví Sára Kousková.

Český turnaj LETAS se po roční odmlce vrací na Zbraslav do Prague City Golf Clubu. Bude se jednat o čtvrtou zastávku druhé nejprestižnější ženské profesionální tour v Evropě z celkově 16 turnajů, které vyvrcholí na konci října velkým finále v Paříži.

Do Česka má namířeno více než 100 hráček z celkem 27 zemí. Startovní pole bude složeno jak z českých, tak zahraničních profesionálek, které se zde setkají s těmi nejlepšími domácími amatérskými golfistkami.

Největší hvězdou a lákadlem pro české fanoušky bude dozajista loňská vítězka Sára Kousková, pro kterou bude tento turnaj prvním startem v kariéře v roli profesionálky.

Kousková v loňském roce na Konopišti doslova deklasovala celé startovní pole, nicméně vítězný šek v hodnotě 6000 euro jako amatérka přijmout nemohla. Letos se pokusí na svém domácím hřišti uspět znovu, nicméně s tím, že na podíl z dotace 37 500 euro již bude mít jako profesionálka nárok.

"Bude to pro mě speciální moment v kariéře. Stát se profesionálkou bylo mým přáním od dětství. Podle mě jsem si pro přestup nemohla vybrat lepší místo než hřiště, které beru za své domácí," nezastírá Kousková.

"Svůj poslední týden na univerzitě v USA jsem uzpůsobila tomu, abych na Amundi Czech Ladies Challenge mohla startovat, moc se na turnaj těším. A ač to bude podobné jako loni, tzn. že půjdu z letadla skoro hned na tréninkové kolo, přizpůsobím vše tomu, abych udělala radost všem fanouškům, kteří nás přijdou podpořit," vrátila se Kousková k loňskému ročníku a svému pozdnímu příletu ze zámoří, který ale nakonec na Konopišti vedl k suverénnímu vítězství.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení