Melecká nezvládla závěr a na LET neprošla o ránu cutem

Tereza Melecká

Už to vypadalo, že Tereza Melecká projde podruhé za sebou na Ladies European Tour cutem. Jenže s náskokem jedné rány na postup do víkendových kol zahrála na závěr druhého kola Comunidad De Madrid Ladies Open dvě bogey a postup ji utekl i jednu ránu.

Melecká hraje Ladies European Tour první sezónu, když na konci loňského roku po ukončení veleúspěšné amatérské kariéry na univerzitě v USA přestoupila k profesionálkám a hned prošla na elitní ženskou evropskou túru skrz Q-school.

Na LET si však zatím vybírá nováčkovskou daň, když ze sedmi turnajů prošla cutem zatím jen dvakrát. Přitom to v Jarama-RACE Golf Clubu do poslední chvíle vypadalo, že se do víkendových kol probojuje.

Po úvodním kole v paru zahrála v paru i prvních 11 jamek ve druhém kole. Pak konečně dvakrát za sebou skórovala a v tu chvíli měla na cut náskok dokonce tři rány, když před sebou měla posledních pět jamek.

I když pak zahrála pro změnu dvě bogey za sebou, pořád byla přesně na hranici cutu. Když už to vypadalo, že si postup pojistila následným berdíkem, stejně to nestačilo. Dvě závěrečná bogey na sedmnáctce a osmnáctce ji vyřadily z turnaje.

Druhá česká profesionálka startující tento týden ve Španělsku Šideri Váňová už má také po turnaji. Po prvním kole za 79 ran zahrála druhé za 78 a s konečným skóre +13 je na posledním děleném 118. místě ze všech hráček, které dokončily obě kola.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Druhým kolem pokračoval na slavném anglickém hřišti Befry v Suttonu turnaj DP World Tour Betfred British Masters. Na něm píše další kapitolu své golfové pohádky 26letý Němec Hurly Long.

Ten se teprve na začátku roku 2019 stal profesionálem, aby ve stejném roce ovládl Order of Merit Pro Golf Tour a posunul se o patro výše na Challenge Tour. Tam opět nesetrval déle než jednu sezónu, během které se na základě celkového pořadí posunul na elitní DP World Tour.

Tam již letos dokázal skončit dělený třetí v Ras Al Khaimah a dělený druhý v Keni. V posledních třech turnajích sice dvakrát neprošel cutem, ale nyní je v Belfry po 36 jamkách ve vedení.

Long zahrál ve druhém kole 98 ran (-4) a vede s celkovým skóre -9 o jednu ránu před trojicí Marcus Kinhult, Richie Ramsey a Thorbjorn Olesen.

Vynikající kolo za 65 ran (-7) zahrál Danny Willett, který se po úvodním kole za +1 rozhodl, že víkend nechce strávit pouze v roli hostitele turnaje, ale i jako hráč. S celkovým skóre -6 se posunul na dělené 6. místo.

O dvě rány nakonec neprošel cutem další hvězdný Angličan Lee Westwood, který před turnajem oznámil, že má v úmyslu hrát na konkurenční sérii LIV Golf Invitational. Westwood byl na hranici cutu ještě před poslední jamkou, ale na ní zahrál double bogey.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení