Fowler povýšil bogey na umění. Jeho reakce? Prostě úžasná

Rickie Fowler

Rickie Fowler se sice aktuálně nenachází na vrcholu své golfové formy, jeho stav by se dal spíše nazvat ústupem ze slávy, ale pořád dokáže fanoušky uhranout způsobem, jak to umí jen on. Třeba tak, jak se mu to povedlo v 1. kole Wells Fargo Championship, kde povýšil obyčejné bogey na umění.

Fowler tento týden startuje na turnaji, kde přesně před 10 lety získal své první vítězství na PGA Tour. První kolo zahájil pěti pary v řadě a následně se na čtyřparové šestce TPC Potomac v Marylandu vyhnul téměř jisté pohromě ve skórkartě.

Nejprve vyhodil míček z týčka do přírodní oblasti, po dropu ho tam poslal znovu. Tentokrát se dokázal vychipovat na fairway, ale do jamky to měl 123 metrů s vidinou, že z tohohle bude v nejlepším případě double bogey, spíš tripláč.

Omyl! Další ranou poslal Fowler míček rovnou do jamky. A rovnou i s rekordem. Podle statistik ShotLink, to bylo nejdelší zaznamenané bogey nebo horší zápis, které kdo kdy zahrál.

"Vlastně jsem měl na míčku ještě trochu bahna od předchozí rány. A zahrál jsem to perfektně. Jen jsem doufal, že udělám dabláče a dostanu se odtamtud. Bogey bylo bonus," popsal Fowler.

Jeho reakce na skvělou ránu pak byla ještě možná lepší, než rána samotná.

Nebyla to ale zdaleka jediná skvělá rána, kterou Fowler v 1. kole předvedl. Na čtrnáctce zahrál eagle, což byl jeden z dalších klíčů k dobrému kolu, ve kterém zahrál 66 ran a se skóre -4 se usadil na děleném 8. místě.

"Bylo tam několik věcí, které se úplně nepovedly a stálo mě to pár ran, ale byla tam taky spousta dobrých věcí. Určitě jsem s dneškem spokojen," uvedl Fowler, který ztrácí po prvním kole na vedení tři rány.

Na čele leaderboardu byl po úvodním dni Australan Jason Day, pro kterého je to po předchozích letech plných herního strádání a bojů se zraněními velké povzbuzení. Vždyť poslední vítězství bývalé světové jedničky pochází právě z tohoto turnaje z roku 2018.

Day, který se po velkých problémech se zády zaměřil na změnu švihu, který by ho nadále neničil, zahrál na úvod osm birdie se skóre -7 a vede o ránu před Joelem Dahmenem.

"Přemýšlím o svém švihu ve dne v noci. I o půlnoci se probudím s tím, že mám v hlavě určitý nápad na pocit, který bych chtěl do švihu přenést. Kdyby mě někdo viděl, myslel by si, že jsem... No je to zajímavé. Jsem tím posedlý," přiznal Day, Ale evidentně se mu to vyplácí.

Ve čtvrtek nenabral žádnou velkou ztrátu ani Rory McIlroy, který zahrál kolo za 67 ran a se skóre -3 byl na děleném 17. místě.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení