Tady závist končí. Kolik platí Woods na daních?

Tiger Woods

Už je to více než 20 let, co Tiger Woods vlétl do světa sportu a rychle se stal jedním z nejlépe vydělávajících sportovců na planetě. Žebříčků a statistik, kolik si už vydělal peněz, je k dispozici dostatek, ale ne tak často se svět ptá, jak vysoké platí daně.

Woods vydělává obrovské peníze, i když nehraje. Na nedávném Masters hrál oficiální turnaj PGA Tour po roce a půl. Přesto patřil v tomto období pořád k nejlépe vydělávajícím sportovcům světa a to především zásluhou sponzorských smluv.

S obrovským balíkem peněz ale přichází, nebo spíše odchází, spousta financí, které si žádá finanční úřad na daních. Studie Bookies.com spočítala, kolik musel Woods zaplatit jen v roce 2021.

Z výdělku kolem 60 milionů dolarů to bylo přibližně 23,6 milionů. Na jediný den to vychází na neuvěřitelných 65 000 dolarů (zhruba 1,5 milionu korun). To už se skoro Tigerovi ani nechce závidět.

Podle Bookies.com Woods loni zaplatil devátou nejvyšší daň ze všech sportovců na světě. Pořád je to ale jen necelá polovina toho, co podle dostupných zdrojů musel zaplatit státu na daních basketbalista LeBron James, který tento nepopulární žebříček ovládl. Údajně vytasil kolem 51 milionů dolarů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení