Golfová oáza v Hodkovičkách doslova prokoukla

Golf Club Hodkovičky

Z centra Prahy je to na odpaliště první jamky jen pár desítek minut. A pak už si můžete užívat golf na devíti jamkách Golf Clubu Hodkovičky, které nesou v záhlaví, že jsou golfovou oázou v Praze. To nejspíš potvrdí každý, kdo si letos už na místních devíti jamkách zahrál.

Hodkovičky se řadí mezi nepočetnou řadu hřišť, která se v Česku nezavírají ani během zimních měsíců. Hrálo se ovšem na zimní greeny, což už od začátku dubna neplatí. Vystřídaly je ta klasické a podle místního manažera Filipa Jettmara jsou letos obzvlášť vymazlené.

"Řekl bych, že jsou nejlepší, jaké kdy tady byly. Ale netýká se to jen greenů. Už od listopadu se na hřišti makalo naplno. A nejen na hřišti. Opravené jsou ochranné sítě, které oddělují hřiště od cyklostezky podél Vltavy. Náletové křoviny kolem hřiště jsou vyčištěné, nově seříznuté jsou bunkery, hřiště doslova prokouklo," vypočítal Filip Jettmar.

Změny jsou spojené s nástupem nového greenkeepera Martina Stočese, který vzal přípravu hřiště pořádně od podlahy.

"Investovali jsme do údržby větší peníze než obvykle. I do nákupu nových strojů. Tím vším chceme ještě zvýšit kvalitu a úroveň hřiště, aby stále platilo, že je golfovou oázou v Praze. S nadsázkou bych chtěl, abychom se stali takovým devítijamkovým Albatrossem," prohlásil manažer golfového klubu v pražských Hodkovičkách.

Jako každý rok, i letos se mohou golfisté těšit na tradiční akce včetně mnohaleté série Hodkovičky Tour, která se pravidelně hraje každé úterý. "Přidáme ale i další a věřím, že zajímavé akce. Jednou z nich bude Green Eagle Open Tour, což bude Texas Scramble dvojic. Hlavním partnerem bude náš e-shop, takže se hráči mohou těšit i na zajímavé ceny," přidal další informaci Filip Jettmar.

Ani Hodkovičkám se ale nevyhne mírné zvýšení cen vzhledem k aktuálnímu dění v Česku i za hranicemi. "Snažíme se držet ceny co nejníž, ale jejich mírnému zvýšení se nevyhneme," přiznal Jettmar.

Cena fíček se zvedla o 90 korun, takže ve všední dny se cena green fee na devět jamek zvedla z 600 korun na 690 korun pro nečleny. "Pro naše členy držíme cenu dál na 500 korunách ve všední dny a navíc mají parkování zdarma," doplnil Filip Jettmar.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení