Melecká si u protinožců polepšila, Vlčková dala v Kansasu cut

Karolína Vlčková

Tereza Melecká si přece jen spravila chuť ve finálovém kole Women’s NSW Open v Austrálii, když zahrála jednu ránu pod par a posunula se na konečné 27. místo. Dařilo se i Karolíně Vlčkové, která v zámoří na turnaji Epson Tour prošla bezpečně cutem.

Dvě hodně rozdílné devítky odehrála Melecká v závěrečné rundě turnaje NSW Open patřícím do série Ladies European Tour. Na hřišti Coolangatta & Tweed Heads GC začala skvěle – na prvních třech nasázela tři birdie v řadě a další přidala na sedmičce.

Na druhé devítce už ale přišly i chyby. Nejdřív zahrála double bogey na dvanáctce, pak ještě zahrála birdie na třináctce, ale na jamkách 15 a 17 zahrála ještě dvě bogey.

I tak z toho ale bylo kolo jednu ránu pod par a vylepšení skóre po nepovedeném třetím kole na konečný výsledek +4 a posun na dělenou 27. pozici, tedy posun o 29 míst.

Naopak druhá z českých hráček, která prošla cutem, Šideri Váňová se už nezlepšila. Naopak. Zahrála 79 ran a propadla se na poslední 69. příčku mezi hráčkami, které prošly cutem, s konečným skóre +17.

Ze svého už třetího titulu na LET se radovala se v pouhých 22 letech Švédka Maja Stark, která zvítězila stylem start – cíl se skóre -15. S náskokem pěti ran před svou krajankou Johannou Gustavsson.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Karolína Vlčková proměnila svůj první letošní start na Epson Tour v bezpečný postup do finálového kola. Po prvním kole, které odehrála jednu ránu nad par, zvládla druhou rundu jednu ránu pod par a v paru jí patří dělená 20. příčka.

Vlčková začala druhé dějství turnaje Garden City Charity Classic at Buffalo Dunes skvěle. Hned na první pětiparové jamce zahrála eagle a o chvíli později na čtyřce přidala birdie. V tu chvíli byla už na skóre -2.

Druhá devítka už tak skvostná nebyla. Hned na desítce přišlo bogey, které sice vymazala dalším berdíkem na čtrnáctce, ale kolo uzavřela dvěma bogey na jamkách 15 a 18.

Vlčková loni odehrála na tehdejší Symetra Tour, dnes Epson Tour, osmnáct turnajů, ale jen pětkrát prošla cutem. Nejlepším výsledkem bylo dělené 15. místo právě z turnaje, na kterém nyní 29letá Češka hraje.

Po dvou kolech vede turnaj Američanka Habriella Then se skóre -7.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení