Další start Woodse? Trénoval v dějišti druhého majoru

Tiger Woods

Když Tiger Woods dohrál letošní Masters, otevřeně přiznal, že zatím nemá tušení, jak bude vypadat jeho další turnajový program. Teď se zdá, že začíná být jasněji. Vítěz patnácti majorů si totiž zahrál tréninkové kolo v dějišti PGA Championship, druhého majoru roku.

Byla to doslova bomba, když Woods potvrdil svůj start na dubnovém Masters. Golfový svět byl na nohou. Šestačtyřicetiletý Woods se vrátil po 14 měsících po děsivé autohavárii, po níž mu hrozila dokonce amputace pravé nohy.

V Augustě zahrál první kolo jednu ránu pod par, prošel cutem, ale pak už bylo znát, že jeho pravá noha stále ještě není ani zdaleka v pořádku. Woods nakonec „dokulhal“ na 47. místě.

"Jsem nadšený z toho, kam jsem se posunul, že mohu trénovat a že mohu dělat všechny věci k tomu, aby moje noha byla stále silnější. Potřebuji ještě více času k uzdravení," prohlásil tehdy po Masters s tím, že svůj další program bude teprve upřesňovat.

Nicméně už tehdy potvrdil, že chce hrát na letošním 150. The Open v St. Andrews, kde dvakrát získal slavný Claret Jug pro vítěze. Později přidal svůj další start, kterým bude turnaj J. P. McManus Pro-Am v irském Adare Manor ještě před Open.

A teď to vypadá, že se objeví i na PGA Championship, které startuje 19. května. To proto, že si byl zahrát tréninkové kolo v dějišti druhého majoru sezony na hřišti Southern Hills Country Clubu v Tulse. Na stejném místě v roce 2007 vyhrál PGA Championship o dvě rány.

Podle Todda Lewise z Golf Channelu a s odvoláním na několik dalších zdrojů, obešel Woods všech os,mnáct jamek v doprovodu šéfa místních profesionálů Caryho Cozbyho, který vítězi patnácti majorů dělal caddieho.

Vítěz patnácti majorů, který v Southern Hills CC získal v roce 2007 Wanamakerovu trofej pro vítěze PGA Championship, si zahrál v kraťasách a se stahovací nohavicí na operované pravé noze. 

Woods aktuálně figuruje na seznamu přihlášených hráčů nejen na PGA Championship, ale i na následující US Open. V tomto případě ale jde spíš o formalitu, než o pevný závazek startu.

Ostatně, i jeho návštěva v dějišti letošního PGA Championship byla zastávkou na cestě do Las Vegas, kde je Woods hostitelem akce Tiger Jam, každoroční charitativní sbírky pro jeho nadaci.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení