Melecká a Váňová se propadly, Vlčková drží naději na cut

Tereza Melecká

Třetí kolo turnaje Women’s NSW Open v Austrálii, který je součástí Ladies European Tour, se českým hráčkám ani trochu nepovedlo. Tereza Melecká i Šideri Váňová zahrály 6 ran nad par. Na zámořské Epson Tour se poprvé představila Karolína Vlčková a po prvním nedohraném kole drží šanci na cut.

Po dvou kolech držela Melecká u protinožců na hřišti Coolangatta & Tweed Heads GC výborné dělené 15. místo a skóre jednu ránu pod par. To se ale po třetí rundě hodně změnilo. Bohužel, nežádoucím směrem.

Melecká zahrála na první devítce tři bogey a jediné birdie, na druhé devítce to bylo ještě horší – na čtyřparové dvanáctce double bogey a na jamkách 15 a 16 další dvě bogey. Na kolo tak potřebovala 78 ran a s celkovým skóre +5 se propadla o 31 příček až na dělenou 56. pozici.

Šest ran nad par potřebovala ve třetím kole i Váňová, která tak se skóre +10 klesla na dělené 66. místo.

Turnaji zatím suverénně kraluje Švédka Maja Stark, která už se dostala na skóre -13 a před nejbližšími pronásledovatelkami, jimiž jsou její krajanka Johanna Gustavsson a Australanka Cassie Porter, vede už o čtyři rány.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Po delší odmlce se na turnajích v zámořské Epson Tour představila Karolína Vlčková. Turnaj Garden City Charity Classic at Buffalo Dunes v Kansasu rozehrála nadějně.

Zatím 29letá česká hráčka drží dělené 45. místo se skóre +1. V náročných podmínkách odehrála vyrovnané kolo se samými pary a pouze na devítce zapsala bogey.

V čele turnaje je Američanka Jillian Hollis se skóre -6, ale první kolo se kvůli příliš silnému větru nedohrálo. Vítr foukal rychlostí 50 až 65 km/h, ale v nárazech místy přesahoval rychlost až 90 km/h.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení