Meleckou nezastavil ani "sněhulák". I tak na LET zahrála -1

Tereza Melecká

Z trojlístku českých golfistek na turnaji Women’s NSW Open v Austrálii, patřícím do Ladies European Tour, prošly cutem dvě – Tereza Melecká, která si polepšila už dělené 15. místo, a Šideri Váňová. Třetí Kristýně Napoleaové unikl cut nakonec o jedinou ránu.

Melecká si na hřišti Coolangatta & Tweed Heads GC polepšila o dvě místa, když zahrála po paru v prvním kole v tom druhém jednu ránu pod par. A stejně jako v úvodní rundě se ani ve druhé nevyhnula zaváhání na jedné jamce.

Na pětiparové čtyřce zahrála triple bogey, ale ani nepopulární "sněhulák" ji nijak nerozhodil. Stejně jako jediné bogey na šestnáctce. Bohatě vše vyvážila pěti birdie, a to ji se skóre -1 vynesla na dělenou 15. příčku.

"S výsledkem jsem zatím velmi spokojená. Hřiště mi sedí, i když jsou některé jamky úzké a těžké na první ránu. Každopádně jdu do víkendových kol s dobrými pocity," zhodnotila Melecká úvodní dvě kola.

"První kolo bylo jako na horské dráze. Sedm birdie jsem už dlouho nezahrála, ale bohužel na jedné jamce přišla chyba a zahrála jsem triple," připomněla Melecká fakt, že nebýt výpadku, mohlo být její skóre ještě příznivější.

"Druhé kolo už bylo mnohem klidnější, ale zase jsem se bohužel neobešla bez triplu. I tak jsem nakonec dohrála pod par, což se mi na LET povedlo poprvé v profesionální kariéře," prozradila Melecká.

"V posledních týdnech jsem intenzívně pracovala hlavně na herní psychice a zatím jsem spokojená, kam to směřuje. Vím ale, že mě čeká ještě dlouhá cesta," dodala.

Váňová zahrála první kolo, stejně jako Melecká, také v paru, ale ve druhém už se jí tolik nedařilo. Zahrála 4 rány nad par a se stejným skóre se propadla na dělenou 51. pozici, což jí stačilo na to, aby prošla cutem.

Naopak Napoleaová nestihla dohnat manko po prvním kole a o jedinou ránu jí unikl cut. Navíc jí trápila a omezovala ve hře zraněná žebra.

"Herně jsem se trápila, takže budu mít o víkendu volno. Mám v plánu se odhlásit z nadcházejícího turnaje ve Španělsku, protože se musím dát zdravotně dohromady. Při hře mě trápila poraněná žebra," přiznala bývalá fotbalistka.

V čele turnaje je po dvou kolech Švédka Maja Stark. Teprve 22letá hráčka, která je teprve osmým měsícem profesionálkou, vede se skóre -7 o jednu ránu před dvojicí Lydia Hall z Walesu a Magdalena Simmermacher z Argentiny.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení