Scheffler odhalil tajemství. Pomohla mu Tigerova železa

Scottie Scheffler

Scottie Scheffler, stejně jako spousta jeho vrstevníků, „vyrůstal“ i tím, že sledoval Tigera Woodse v letech jeho dominance. A když měl možnost si s ním i zahrát během finálového kola Masters 2020, snažil se získat co nejvíc poznatků o jeho hře v Augustě National.

Nejspíš byl hodně pozorný žák, protože letos už si oblékl zelené sako pro vítěze. Před dvěma roky si ale odnesl něco, co ho nejspíš k prvnímu vítězství na majoru v kariéře nasměrovalo.

Tehdy ho totiž doslova nadchla precizní hra železy vítěze patnácti majorů. "Tiger zasahoval míče železy přesně a dokázal své rány perfektně tvarovat. Sledoval jsem ho, jak míče trefuje, a říkal jsem si: tyhle hole musím hole také vyzkoušet," prozradil Scheffler v podcastu Golf’s Fully Equipped.

Hole, o kterých mluvil, jsou železa TaylorMade P7TW, na jejichž vývoji se Woods sám podílel a s nimiž hraje od roku 2018. Konstrukce Woodsových želez je přitom hodně unikátní.

Scheffler v té době hrál také s holemi TaylorMade, ale typem P730 blades. "Říkal jsem si, jestli jsou tyhle hole dobré pro něj, tak by mohly být i pro mě," přiznal 25letý Američan, který stejně jako Woods obléká i obouvá značku Nike a přímo hraje v botách s kolekce Tigera Woodse.

"Odjakživa jsem měl spojení s Tigerem přes vybavení Nike. A když přešel na TaylorMade, říkal jsem si, že by to mohl být snadný přechod i pro mě," uvedl Scheffler.

Docela záhy si Scheffler uvědomil, že ho jeho intuice vede správnou cestou. Železa P7TW se mu osvědčily už během testování a navíc mu pomohly rozšířit škálu úderů.

"Získal jsem mnohem větší variabilitu svých ran. Dokáži hrát vyšší i plošší údery při zachování přesnosti a vzdálenosti. Pestrost ran je mnohem větší," pochvaloval si Scheffler.

Od téhle změny se Scheffler doslova rozjel – vyhrál v letošní sezoně už čtyři turnaje včetně Masters a stal se světovou jedničkou. I díky Tigerovi objevil železa, která nejspíš hned tak měnit nebude.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení